Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest skype?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:36, ilość odsłon: 1159

W technologii komunikacyjnej między użytkownikami sieci możemy wyróżnić taki komunikator, jak skype.

Co to jest skype? To program umożliwiający rozmowę między dwoma użytkownikami posiadającymi Skype na komputerach. Możemy prowadzić rozmowę w następujący sposób: tylko tekstowo, przez zestaw głośnomówiący oraz przez wspomniany zestaw z użyciem kamery internetowej. Jakie korzyści płynąć z używania właśnie programu Skype? Jest on całkowicie darmowy i rozmowy prowadzone przez niego są całkowicie bezpłatne. Jednak z brakiem opłat wiąże się też to, że jakość rozmowy bądź przesyłanego obrazu w takcie telekonferencji zależy od czynników internetowych. Dźwięk może się kompletnie rozjeżdżać, może być przerywany, obraz może nie być płynny albo zanikać.

Nasza konwersacja może także urwać się w dowolnym momencie a potem możemy mieć problemy z nawiązaniem ponownego połączenia. Pytając dalej, co to jest Skype, można nadmienić, że został on wyprodukowany przez Estończyków i dzięki technologii Voip mamy możliwość wykonywania połączeń także na telefony stacjonarne, bądź komórkowe. Kiedy dodajemy kontakt do znajomych, którego nazwa najczęściej składa się z jednego wyrazu, możemy z miejsca nawiązać z daną osobą konwersację.

Ponadto w ramach ułatwień dla użytkowników, system Skype posiada możliwość sprawdzenia, czy nasz zestaw słuchawkowy działa poprawnie, dzięki usłudze echo & sound service. Skype może nie jest najlepszym rozwiązaniem technologicznym, ale korzysta z niego wiele milionów ludzi na całym świecie, a także kawiarenki internetowe oferujące darmowe rozmowy, opierają swoje działanie na Skype właśnie.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest skype?