Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

co to jest SEO?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 09:02, ilość odsłon: 667

Spróbujmy w dużym skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest SEO (ang. Search Engine Optimization)?

Najprościej mówiąc to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, albo inaczej techniki pozycjonowania lub pozycjonowanie. Żeby dobrze wypozycjonować stronę trzeba sobie zdawać sprawę z algorytmów działania wyszukiwarek, tzw. robotów, które odwiedzają i indeksują nasze strony.

Jest wiele technik pozycjonowania. Ogólnie można przyjąć, że dzielą się one na dozwolone (Black Seo lub tzw. spam wyszukiwarek) i dozwolone (White Seo). Jak to w życiu bywa, zakazany owoc najlepiej smakuje. Tak też techniki niedozwolone są równie (a czasami nawet bardziej) skuteczne niż techniki dozwolone. Problem tylko w tym, że jak zostaną wykryte, to nasza strona zostanie przez wyszukiwarkę całkowicie usunięta, tzn. nie będzie uwzględniana przez tę konkretną wyszukiwarkę. Ryzykiem i to dużym jest również tzw. Google dance, czyli zmiana algorytmu wyszukiwania, która w zasadniczy sposób podnosi prawdopodobieństwo odkrycia niedozwolonych technik pozycjonowania i nagle wysoka pozycja strony zostaje utracona. A odzyskać ją jest bardzo trudno. Znane są przypadki spektakularnego usunięcia z wyników wyszukiwarek stron nawet bardzo dużych firm. Oczywiście, całe zagrożenie wynikające z korzystania z niedozwolonych technik nie spowoduje ich zniknięcie. W końcu liczy się efekt, a cel uświęca środki.

Jak uniknąć zagrożeń i wykorzystywać dozwolone metody SEO możemy dość dokładnie przeczytać np. w Google – „Centrum dla Webmasterów”. Wymagają one może troszkę więcej pracy i staranności, ale na dłuższą metę na pewno się opłacają. Tak naprawdę odpowiedź na pytanie co to jest SEO brzmi – zrobienie na tyle dobrej i ciekawej strony, żeby miała szanse pozycjonować się sama, a w ostateczności wybrać profesjonalną firmę świadcząca usługi White SEO.

Inne porady z tej kategorii:

  • Instalacja Joomla – krok po kroku

    Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.

  • Jak sprawdzić swój adres fizyczny, ip, dns?

    Zastanawiasz się czasem przy konfiguracji sieci jak sprawdzić swoje dane internetowe. Poniższa porada pokaże jak zrobić to szybko i sprawnie.

  • Czyszczenie DNS

    Czyszenie DNS ( a dokładnie pamięci podręcznej DNS ) to bardzo prosta sprawa. Jednak wypadałoby wiedzieć, po co w ogóle taka procedura jest wykonywana.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: co to jest SEO?