Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest second-life?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 09 sierpień 2011, 10:57, ilość odsłon: 851

W roku 2000 nastąpiła premiera gry, która zmieniła oblicze symulatorów strategiczno-logicznych – czyli The Sims.

Gra ta została sprzedana w 16 milionach egzemplarzy i została okrzyknięta najlepiej się sprzedającą grą wszechczasów. Gra ta polega na symulowaniu życia realnego – jej użytkownicy tworzą postacie, którym muszą zorganizować czas i życie, nawiązywać znajomości, budować domy, chodzić do pracy. W 2003 stworzono grę second-life, zainspirowaną grą The Sims.
Czym jest zatem Second-Life? To symulacja życia rzeczywistego, w której gracz tworzy w sieci swoje alter ego. Świat tej gry znajduje się na wielu serwerach, a dostęp do niego posiada się poprzez klienta, zainstalowanego na komputerze. Second Life posiada dwa rodzaje kont: bezpłatne i płatne.
Przystępując do gry Second-Life, gracz ma możliwość bardzo rozbudowanej modyfikacji swojego awatara w grze, począwszy od koloru i kształtu oczu, kształtu ust, do rasy. Postacie w tej grze są bardzo urozmaicone, można stać się znaną osobą ze świata realnego, a hasłem przewodnim tej gry jest Your World. Your Imagination – Twój świat, Twoja wyobraźnia.
Każdy gracz może dowolnie zaprojektować przedmioty, dźwięki, budynki i ubrania, które następnie wgrywa na serwer Second Life – lecz ta usługa jest płatna. Również waluta ma bardzo istotną rolę w tej grze. Waluta Linden Dollar, jest zbliżona wartościowo do dolara w świecie rzeczywistym i można ją nabywać przelewem przez system Pay Pal lub z konta bankowego. Za rzeczywiste pieniądze kupuje się następnie rzeczy w świecie wirtualnym. W ciągu jednego dnia przez portal Second Life przepływa dziennie 400 – 500 tysięcy dolarów.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym otworzyć mp4?

    MP4 (MPEG-4 Part 14) to kontener multimedialnym, którego rozszerzenie to .mp4, Jeśli jednak mamy pliki zawierające jedynie strumień dźwięku (np. AAC lub Apple Lossless) stosuje się również rozszerzenie .m4a.

  • Tworzenie stron cms – strona dla każdego

    CMS to skrót od angielskich słów Content Management System, czyli System Zarządzania Treścią.

  • Ardamax keylogger – czy jest groźny?

    Ardamax keylogger to program, którego zadaniem jest śledzenie poczynań użytkownika. Innymi słowami rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z wirtualnym szpiegiem, który monitoruje aktywność na komputerze oraz zapisuje ją w postaci specjalnego logu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest second-life?