Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest pozycjonowanie?

Kategoria: Internet, 16 wrzesień 2011, 13:20, ilość odsłon: 337

Pozycjonowanie to działanie związane ze skutecznym wypromowaniem swojej strony internetowej poprzez umiejscowienie jej na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

Jest to prosty, stosunkowo tani oraz w chwili obecnej najbardziej korzystny sposób na marketingowe wypromowanie naszej strony internetowej, którego możemy dokonać nie wychodząc nawet z domu. Nie są nam również do tego potrzebne żadne agencje reklamowe - możemy dokonać tego sami. Działań tych dokonujemy w takim celu, aby podczas wyszukiwania frazy związanej z naszą branżą w internecie, użytkownik wysoko na liście propozyjci zobaczył naszą firmę.

Kiedy wiemy już, czym jest pozycjonowanie, zastanówmy się, na czym polega ten proces? Otóż cały sukces kryje się za umiejętnym dobraniem słów kluczowych, które przeciętny internauta może wpisać w wyszukiwarkę. Aby zobrazować to na przykładzie, załóżmy ze prowadzimy firmę zajmującą sią odśnieżaniem. Jakie słowa kluczowe powinniśmy wybrać? Przypuszczalnie frazy takie jak "odśnieżanie", "zalegający śnieg" lub usługi odśnieżania", ewentualnie z dookreśleniem lokalizacji jak np. "Kraków" ("odśnieżanie Kraków"), "kujawsko-pomorskie" ("usługi odśnieżania kujawsko-pomorskie"). Gdy zastosujemy pozycjonowanie, a internauta wpisze któreś z tych słów kluczowych w wyszukiwarkę, nasza firma może znaleźć się na wysokiej pozycji, co zwiększy szansę na wybranie przez internautę właśnie naszej firmy. Dlaczego pozyjonowanie się opłaca? Codziennie tysiące osób korzysta z różnego typu przeglądarek internetowych. Jeśli mamy swoją firmę i myślimy o jej skutecznym promowaniu w internecie to teraz, gdy wiemy już co to jest pozycjonowanie, warto lepiej zapoznać się z całym procesem i mocno zastanowić się nad tą nową odmianą marketingu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak tworzyć zapytania SQL?

    Jeżeli chcemy pracować z bazami danych musimy wiedzieć jak tworzyć zapytania sql. Język sql, jak każdy, ma swoje reguły, których zależy przestrzegać.

  • Google i znaki zastępcze

    Jak stosować znaki zastępcze w wyszukiwarce Google? Żeby przekonać się jak pożyteczne mogą być znaki zastępcze możemy wykonać prosty eksperyment. Wystarczy w polu wyszukiwania Google wpisać następującą frazę­..

  • Jak pingować?

    W niniejszym artykule podamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak pingować.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest pozycjonowanie?