Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest ping?

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:52, ilość odsłon: 1283

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że szybkość ich łącza i wyświetlania stron, filmów bądź gier zależy od szybkości pingu.

Co to jest ping? Jest to czas, w jakim pakiet danych (bajtów) musi dotrzeć do serwera i otrzymać odpowiedź, że dotarł. Ping to także nazwa specjalnego programu, umożliwiającego podgląd stanu połączenia sieciowego: pomaga on dowiedzieć się, czy istnieje połączenie między naszym komputerem a hostem, oraz szacuje ilość zagubionych pakietów w trakcie transmisji. Program ten wysyła pakiety ICMP (Echo Request), a w odpowiedzi otrzymuje pakiet Echo Reply. Pingi są niezbędne w przypadku grania na serwerach, w trakcie korzystania z internetowych programów telewizyjnych, dla grafików, ładujących prace na serwer, oraz wielu innych.
Natomiast w przypadku SEO – czyli optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych – pingowanie oznacza korzystanie z protokołu RPC (Remote Procedure Call), który umożliwia zdalne wywołanie pożądanych przez nas procedur. Na serwer pingujący wysyłane jest żądanie wykonania metody, z załączonymi parametrami, a odpowiedź podaje odpowiednie wyniki działania funkcji. T tym przypadku odpowiedź, co to jest ping, ukazuje zupełnie inne oblicze tego procesu. Takie pingowanie ma służyć podbijaniu pozycji indeksowanych przez nas stron.
Programy pingujące są darmowe i można je ściągnąć bez problemu z Internetu. Najbardziej popularne to Ping Syndk8′s Mass Ping Tool, SB Pinger, Ping Machine.

Inne porady z tej kategorii:

  • CO TO JEST JOOMLA?

    Joomla jest powszechnie stosowanym systemem do zarządzania treścią CMS, który jest rozpowszechniany na zasadach wolnego oprogramowania

  • Corel Draw - praktyczne porady

    CorelDRAW jest doskonałym programem do tworzenia wszelkiego typu grafiki, ze szczególnym uwzględnieniem wektorowej.

  • Przydatne, nowe narzędzia dla Gadu-Gadu

    Porada, która pokazuje jak odzyskać hasło Gadu-Gadu, utworzyć pionowy napis itp. Jeżeli korzystamy z komunikator Gadu-Gadu możemy w prosty sposób poszerzyć go o wiele przydatnych funkcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest ping?