Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest pdf?

Kategoria: Pozostałe, 13 wrzesień 2011, 10:44, ilość odsłon: 4470

Korzystając z komputera bardzo często spotykamy się ze skrótem pdf. Wielu laików zastanawia się pewnie za każdym razem, co to tak naprawdę oznacza.

A więc, co to jest pdf? Na początek rozszyfrujmy skrót pdf. Portable Document Format oznacza z języka angielskiego mniej więcej tyle, co przenośny format dokumentu. We współczesnych oprogramowaniach dostępnych jest szereg aplikacji służących do odtwarzania tego typu plików. Przeznaczeniem formatu plików pdf jest to, aby dokument nie zmienił wogóle swojego wyglądu po jego wydrukowaniu. Gdy wiemy już, co to jest pdf, warto dodać, że do korzystania z tego typu formatu plików nie potrzebujemy żadnego płatnego, skomplikowanego programu. Wszystko czego będziemy potrzebować jest dostępna w Internecie darmowa wersja programu Acrobat Reader.

Jakie pliki najczęściej zapisywane są w formacie pdf? Najczęściej chyba spoktykamy się z różnego rodzaju plikami tekstowymi, połączonymi z grafiką. Na przykład elektroniczne wersje wszelkich podręczników, które dostępne są w Internecie. Format pliku pdf jest w bardzo elastyczny - pozwala przeprowadzić na dokumencie szereg operacji, co nie grozi pogorszeniem się jakości dokumentu, na przykład zmieniać wielkość, dodawać zakładki, dopasować dokument do wielkości ekranu i wiele innych.

Format plików pdf ma również taką zaletę, że możemy zobaczyć jego zawartość, jeszcze zanim zostanie on całkowicie pobrany, na przykład z Internetu. Kolejną zaletą jest możliwość beproblemowego dołączenia pliku pdf do stron internetowych.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest pdf?

dodał: ~Marcelina , 26.10.2014

Się otwiera