Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest palmtop?

Kategoria: Sprzęt, 01 sierpień 2011, 12:38, ilość odsłon: 1714

Czasem idąc ulicą zastanawiamy się, czym są niewielkie urządzenia posiadające rysik i sporych rozmiarów ekran, po których piszą najczęściej ludzie ubrani w garnitury. Jest to urządzenie stosunkowo mało popularne w Polsce zwane palmtopem.

Czym dokładnie jest palmtop? Nazwa ta to połączenie dwóch słów – palm, czyli dłoń, oraz top – wierzch. Urządzenia te przez długi czas miały były „urządzeniem pośrednim” pomiędzy notesem a laptopem, teraz jednak stały się wielozadaniowymi maszynami do obsługi każdego rodzaju dokumentów zapisanych cyfrowo. Stanowią one bardzo wygodne narzędzie pracy dla osób w wiecznym pędzie, dla których bezustanne wyciąganie laptopa stanowiłoby problem.

Palmtopa obsługuje się przy użyciu rysika (dzięki temu, że oprogramowanie tego sprzętu rozpoznaje pismo ręczne). Urządzenie to nie posiada wcale klawiatury, a poza dotykowym ekranem można obsługiwać je przy pomocy kilku klawiszy. Jeśli jednak ktoś odczuwa potrzebę, może dopiąć do palmtopa klawiaturę. Ekran palmtopa jest podświetlony, wielokolorowy – zwykle obsługuje około 65 tys. kolorów.

W razie potrzeby bardziej szczegółowej odpowiedzi na pytanie, co to jest palmtop i w jakie funkcje z reguły jest wyposażony, możemy również napisać, że jest to urządzenie, które posiada terminarz, kalendarz, notatnik, kalkulator, książkę adresową i dyktafon. Ponadto dzięki temu sprzętowi możemy przeglądać e-booki, korzystać z Internetu, oglądać filmy, przeglądać i robić zdjęcia czy słuchać muzyki w formacie mp3. Najbardziej zbliżona do prawdy odpowiedź na pytanie, co to jest palmtop, brzmiałaby, że jest to urządzenie takie, jak niektóre telefony komórkowe, jednak większe, bez funkcji dzwonienia i SMSów, lecz z posiadającym rozbudowane narzędzia tekstowe i posiadające ogrom funkcji przydatnym przedstawicielom handlowym, biznesmenom czy pracownikom biurowym.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co zrobić żeby komputer sam uruchamiał się o okreslonej godzinie?

    Porada dla tych, którzy chcą żeby ich komputer nie tylko wyłączał się o określonej godzinie, ale również włączał. Istnieje wiele programów, które pozwalają na wyłączenia naszego komputera o określonej godzinie. Czy istnieje odwrotna mo

  • Jaka nagrywarka dvd?

    Dziś żaden komputer nie może obyć się bez nagrywarki DVD. Posiadanie jej umożliwia nie tylko instalowanie gier i programów z płyt, ale także zapisywanie na płytach większych ilości danych. Jedna płyta DVD mieści setki zdjęć, dokumentów i

  • Jak założyć serwer?

    Jeżeli zastanawiamy się, jak założyć serwer, to w niniejszym tekście znajdziemy kilka wskazówek.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest palmtop?