Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest netbook?

Kategoria: Sprzęt, 16 wrzesień 2011, 13:04, ilość odsłon: 1414

Często osobom, które nie znają się bardzo dobrze na komputerach, z trudem przychodzi odróżnianie dwóch pojęć: netbook oraz notebook.

Między dwoma wymienionymi sprzętami istnieje znacząca różnica. Aby ją wykazać, najlepiej odpowiedzieć na pytanie, co to jest netbook (ponieważ termin ten częściej sprawia problemy z racji tego, że jest dużo młodszy od terminu "notebook").

A więc: netbook jest to urządzenie dużo mniejsze od laptopa, nie posiadające na wyposażeniu napędu CD-ROM. Stworzony on został po to, aby zastąpić laptopa osobom, które są niezwykle mobilne i poruszają się wszędzie w towarzystwie swojego komputera. Netbook jest rozwiązaniem szczególnie wskazanym osobom, które dużo podróżują i potrzebują ciągłego dostępu do internetu, lub po prostu lubią umilać sobie czas w podróży dobrym filmem, bądź inną rozrywką dostępną przy udziale komputera. Netbooki są również rozwiązaniem dużo tańszym od laptopów.

Gdy wiemy już mniej więcej, co to jest netbook, przyjrzyjmy się dokładniej jego parametrom. Otóż netbooki pracują w oparciu o procesor o nieco mniejszej wydajności niż te umieszczane w laptopach. Również pamięć RAM jest w netbookach pomniejszona. Ogólnie netbooki mają parametry o wiele słabsze niż laptopy, co jest jednak rekompensowane przez jego mobilność osiągniętą poprzez jego małe wymiary. To, że netbook posiada tyle ograniczeń parametrowych skutkuje tym, że na netbooku popracujemy znacznie dłużej niż na laptopie (z racji tego, że mały netbook potrzebuje dużo mniej energii).

Dla kogo netbook nie będzie dobrym rozwiązaniem? Na pewno dla osób, które pragną na swoim komputerze instalować gry bardzo zaawansowane technicznie, lub oglądać filmy w wersji full HD. Całej reszcie netbook powinien spokojnie wystarczyć. Nie będzie problemu z pisaniem, oglądaniem zdjęć, filmów, czy korzystaniem z przeglądarki internetowej. Streszczając jednym zdaniem to, czym jest netbook, jest to pomniejszona wersja laptopa, która charakteryzuje się mniejszymi parametrami, ale za to większą mobilnością.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak napełnić tusz do drukarki?

    Oryginalne tusze do drukarki potrafią czasem kosztować ponad 100 złotych, jednakże wiele firm i sklepów oferuje całe zestawy do ich napełniania, za które zapłacimy nieco mniejsze pieniądze, a jakość druku pozostaje taka sama. Niektórym użytk

  • Jaką mam kartę graficzną?

    Każdy użytkownik komputera czy też laptopa posiada kartę graficzną. Nie każdy jednak pamięta, jaki model, a od czasu do czasu zachodzi konieczność przypomnienia sobie tego – jak choćby podczas pobierania nowych sterowników.

  • Pojemność płyty DVD – sposób zapisu danych

    Sposób zapisu danych znacznie ulepszył się i rozwinął od początków istnienia komputera.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest netbook?