Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Nero?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:05, ilość odsłon: 5179

Jak przechowywać dane, które posiadamy jedynie w formacie cyfrowym? Technika bezustannie pracuje nad tym, abyśmy mogli przechowywać je na coraz mniejszych i coraz bardziej poręcznych nośnikach.

Od dłuższego czasu dyskietki stały się nośnikiem, który odszedł w niepamięć na rzecz zapisywania danych na płytach CD i DVD, a ostatnio także na nośnikach takich, jak pendrive. Aby wypalać informacje na płytach, potrzebujemy programu, i jest nim właśnie Nero.
Co to jest Nero? To najstarszy i jednocześnie prawdopodobnie najbardziej popularny program służący wypalaniu płyt w każdym dowolnym zapisie i formacie. Posiada banalną obsługę i intuicyjny interfejs. Przy pomocy Nero Burnig ROM możemy wypalić wszystko co chcemy i w najbardziej dowolnych konfiguracjach, na nośnikach DVD i CD. Przeznaczenie dysku i system zapisu, określa rodzaj tworzonej kompilacji, a Nero Burning ROM automatycznie dostosowuje się do danej opcji i uniemożliwia umieszczenie elementów innego typu. Zatem Nero nie pozwoli nam wypalić na płycie CD filmu DVD, choćby ze względu na pojemność. Możemy także sami dokonać preferowanych ustawień w zakładce o nazwie ustawienia, jednak jest to specyfikacja używana rzadko, gdyż program ten jest bardzo przyjazny użytkownikowi i nie musimy specjalnie nic w nim zmieniać.
Na koniec możemy zauważyć, że nazwa tego programu to ukryty dowcip, pełna brzmi bowiem „Nero burning ROM”, czyli wymawiając to, mamy zdanie „Neron palący Rzym”. Stąd też i ikonka palącego się Koloseum jako oznaczenie tego programu, która czasem może powodować rozbawienie, a na pewno powoduje zaciekawienie i może skłaniać do pytania: „co to jest Nero” nawet przez osoby nie mające kontaktu z tego typu softwarem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaka jest prawidłowa pozycja przy komputerze?

    Spędzając dużo czasu przy komputerze, narażamy swój organizm na wiele niebezpieczeństw. Jesteśmy na to narażeni przede wszystkim wtedy, kiedy permanentnie wykonujemy pracę biurową.

  • Co to jest vpn?

    Jeśli interesuje nas temat bezpieczeństwa danych przesyłanych drogą telekomunikacyjną, to powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie "Co to jest vpn?".

  • Co to jest pdf?

    Korzystając z komputera bardzo często spotykamy się ze skrótem pdf. Wielu laików zastanawia się pewnie za każdym razem, co to tak naprawdę oznacza.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Nero?