Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest MySpace?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 11:34, ilość odsłon: 1006

Kiedy myślimy o serwisach społecznościowych, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy tytuły takie jak facebook, bądź nasza-klasa.

A przecież był także i MySpace, obecnie mocno już zapomniany. Co to jest MySpace? Dosłownie tłumacząc nazwę MySpace to „moja przestrzeń”. Facebook i MySpace wystartowały niemal w tym samym roku i początkowo wydawało się, że to MySpace jest aplikacją bardziej popularną. Od końca 2008 roku jednak jego popularność zdecydowanie spadła na korzyść Facebooka. MySpace podobnie jak Facebook oferował możliwość tworzenia własnego profilu, własnej galerii zdjęć, nawiązywania kontaktu ze znajomymi, dodawania komentarzy, jednak w porównaniu z konkurentem miał zbyt mało przydatnych, interesujących funkcji oraz nie dawał użytkownikom takiej wolności jak facebook w zakresie wprowadzania w życie własnych pomysłów.

MySpace został stworzony z myślą o muzykach i artystach związanych ze sceną – można założyć profil własny bądź zespołu, ponadto część stron na MySpace pomogła kilku zespołom w autopromocji. Niemniej wskutek zmiany interfejsu na mniej przejrzysty, zbyt dużego przeładowania reklamami i zbędnymi funkcjami, MySpace był porzucany na rzecz Facebooka. Prawdopodobnie największym błędem popełnionym przez twórców platformy MySpace stało się upodabnianie portalu pod względem wizualnym do Facebooka, lecz z funkcjami znacznie mniej przejrzystymi dla odbiorcy, niż platforma Zuckerberga. Na pytanie co to jest MySpace jest w stanie odpowiedzieć coraz mniej osób, podczas gdy Facebooka dobrze znają niemal wszyscy. Historia MySpace i Facebooka ukazuje, w jaki sposób złe podejście do własnego produktu może kompletnie go zniszczyć.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest MySpace?