Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest monitor?

Kategoria: Sprzęt, 16 wrzesień 2011, 11:11, ilość odsłon: 1300

Do elementów składających się na zestaw komputerowy z pewnością zalicza się monitor, bez którego praca z komputerem jest raczej niemożliwa.

Spróbujmy więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym jest monitor? A więc jest to ta część komputera, która pozwala nam obserwować to, jakie procesy zachodzą w komputerze, i sprawować nad nimi kontrolę. Do korzystania z monitora niezbędna nam jest karta graficzna.

Gdy wiadomo już, co to jest monitor, poznajmy jego podstawowy podział. Otóż monitory dzielimy na: monitory CRT oraz monitory LCD. Monitory CRT to te, które wyglądają po części jak telewizor i charakteryzują się dużym kineskopem. Jest on tańszym rodzajem monitora. Mimo tego, że jest najstarszym rodzajem monitora, przez niektórych nadaj uznawany jest za najlepszy. Jego zaletą jest elastyczność rozdzielczości oraz to, że obraz widoczny jest bez problemu, bez względu na to pod jakim kątem na niego patrzymy. Drugi rodzaj monitorów to monitory LCD. Jest to model nowszy od CRT. Jest to model dużo mniejszy i o wiele bardziej płaski. W porównaniu do monitorów CRT zużywają one dużo mniej prądu. W ich przypadku nie ma mowy o odkształcaniu się obrazu. Mimo, że jest to nowa technologia, nie jest ona do końca doskonała. Istnieją opinie, że ta wersja monitora jest bardziej szkodliwa dla wzroku, a czas reakcji monitora na bodźce jest znacznie większy niż w monitorach CRT. Tak więc odpowiedź na pytanie, który monitor jest lepszy, jest kwestią sporną.

Podsumowując odpowiedź na pytanie co to jest monitor może brzmieć następująco: jest to element komputera, którego zadaniem jest wizualizowanie użytkownikowi wszystkiego, co dzieje się wewnątrz komputera i umożliwienie nam kontrolowania tego.

Inne porady z tej kategorii:

  • Drukarka laserowa czy atramentowa?

    Jednym z niezbędnych narzędzi peryferyjnych komputera czy też laptopa jest drukarka. O konieczności i zaletach posiadania jej nie trzeba nikogo przekonywać, jednak podczas zakupu stajemy przed wyborem – czy nabyć laserową czy też atramentową? N

  • Jak przywrócić poprzedni sterownik?

    Porada wyjaśniająca jak w prosty sposób przywrócić starszy sterownik. Jeżeli po instalacji nowych sterowników do jakiegoś urządzenia okaże się, że nie są one odpowiednie (z jakichkolwiek powodów) można w prosty s­posób przywrócić poprze

  • Jaka drukarka atramentowa?

    Drukarka atramentowa przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba drukować przede wszystkim tekst. Jednak jaka drukarka atramentowa z istniejących na rynku jest najbardziej ekonomiczna i ma największą wydajność? Istnieje sporo interesujących modeli, z


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest monitor?