Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Minecraft?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 10:47, ilość odsłon: 3875

Wśród graczy popularną nazwą na gry nieliniowe jest określenie sandbox, i jedną z gier typu sandbox jest gra Minecraft.

Gry dostępne na rynku dzielimy bowiem na liniowe i nieliniowe. Gry liniowe mają za zadanie doprowadzić gracza do celu po wyznaczonych ścieżkach, natomiast gry nieliniowe umożliwiają dojście do finału różnymi sposobami. Co to jest Minecraft?
Jest to gra komputerowa, która pozwala graczowi budować w świecie 3D konstrukcje z różnokolorowych sześcianów. Istnieją obecnie dwie wersje tej gry - Beta, oraz Classic. Wersja Classic jest bezpłatna i polecana jest osobom chcącym się dopiero zapoznać z tą rozrywką, lecz nie jest już rozwijana przez twórców. Wersja Beta jest płatną, obecnie promowaną wersją tej gry. Różnice między tymi wersjami widoczne są na pierwszy rzut oka: otóż w Minecraft Classic możemy budować jedynie za pomocą nielimitowanej liczby bloków, natomiast w wersji Minecraft Beta możemy sami zdobywać materiały, mamy przeciwników, posiadamy do wyboru także nowe, inne dodatki. Poza tymi różnicami, obydwie wersje umożliwiają grę w trybie single i multiplayer.
Minecraft Classic zostało wypuszczone na rynek w roku 2009 i z miejsca zdobyło wiele słów uznania, w tym zostało okrzyknięte grą roku przez internautów, najbardziej innowacyjną grą przez redaktorów wielu portali o grach oraz grą z najlepszym trybem jednoosobowym. Jak dokładnie odpowiedzieć na pytanie, co to jest Minecraft? Nazwa gry oznacza „kopalniane dzieło” i dość dobrze opisuje jej podstawowe założenia. Budowę ogranicza zaś tylko i wyłącznie inwencja gracza, i wygrywa ten, kto zbuduje najwięcej. Warto zobaczyć, aby się przekonać o tym osobiście.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest pdf?

    Korzystając z komputera bardzo często spotykamy się ze skrótem pdf. Wielu laików zastanawia się pewnie za każdym razem, co to tak naprawdę oznacza.

  • Co to jest FIFA?

    Gry komputerowe to jeden z ważniejszych działów techniki komputerowej – niektórzy twierdzą, że rozwój grafiki i technologii w tej dziedzinie w dużej mierze zawdzięczamy coraz wyższym parametrom gier.

  • Co to jest Microsoft?

    Microsoft to jedna z największych firm zajmujących się technologią informatyczną, przez wiele lat prowadzoną przez Billa Gatesa.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Minecraft?

dodał: ~fajna gra lol , 23.05.2015

Fajna gra lol\n

dodał: ~to jest minecraft , 07.09.2013

Nazwa gry oznacza „kopalniane dzieło” i dość dobrze opisuje jej podstawowe założenia. Budowę ogranicza zaś tylko i wyłącznie inwencja gracza, i wygrywa ten, kto zbuduje najwięcej. Warto zobaczyć, aby się przekonać o tym osobiście.