Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest microsoft word? - zastosowanie i funkcje

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:06, ilość odsłon: 9980

W dzisiejszych czasach, w których maszyny do pisania zostały zepchnięte kompletnie do lamusa, pytanie „co to jest microsoft word” może lekko zaskoczyć.

Microsoft Word jest narzędziem biurowym, które ułatwiło pracę wszystkim ludziom zajmującym się słowem pisanym – dziennikarzom, pisarzom, muzykom, urzędnikom. Microsoft Word jest najpopularniejszym edytorem tekstu. Nie posiada wielu formatów zapisu, nie posiada udziwnień. Kiedy go otwieramy, widzimy czystą kartkę, linijki i podstawowe opcje edycji tekstu – pogrubienie, podkreślenie, pochylenie. Możemy zmieniać wielkość oraz rodzaj czcionki, rodzaj widoku, możemy wstawiać obrazki i diagramy.
Microsoft Word to jedno z pakietu urządzeń biurowych, wchodzących w skład Microsoft Office. Posiada formaty zapisu: rtf, html, txt oraz najpopularniejszy doc. Microsoft Word umożliwia zabezpieczanie swojego pliku hasłem. Większość prac magisterskich i licencjackich, zaliczeniowych, podań, zaświadczeń i wszelkiej maści dokumentów tworzonych jest w tym programie właśnie. Microsoft Word całkowicie zrewolucjonizował edycję tekstu, a także pozwolił odetchnąć z ulgą wszystkim, którzy używali do tej pory maszyn do pisania. Najbardziej ceniona jest możliwość dowolnej obróbki tekstu, wprowadzania do niego zmian i przeniesienie na papier dopiero na samym końcu procesu. Przez jakiś czas niektóre gazety były składane w Microsoft Word właśnie, dzięki możliwości dzielenia strony na kolumny. Tak więc, co to jest Microsoft Word? To najbardziej popularny i prosty w obsłudze edytor tekstu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak umieścić znak wodny na zdjęciu?

    Mały i dyskretny znak wodny umieszczony na zdjęciu, jest najlepszym sposobem na zapobiegnięcie bezprawnego kopiowania i powielania naszych zdjęć.

  • Plik thm czym otworzyć?

    Być może zdarzyło się kiedyś napotkać plik z rozszerzeniem .thm. Jest to dość rzadko format dla przeciętnego użytkownika, więc nie wiadomo, co z nim właściwie robić. Oto mała porada, jak radzić sobie z tego typu plikami.

  • Co to jest pdf?

    Korzystając z komputera bardzo często spotykamy się ze skrótem pdf. Wielu laików zastanawia się pewnie za każdym razem, co to tak naprawdę oznacza.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest microsoft word? - zastosowanie i funkcje

dodał: ~Mateusz Kędzierski Kąkowa Wola , 17.09.2012

Zgadzam się z kolegą