Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Microsoft Office?

Kategoria: Narzędzia, 17 sierpień 2011, 13:11, ilość odsłon: 6237

Komputery stały się niezbędnym narzędziem, ułatwiającym życie w wielu jego aspektach.

Urzędnicy polubili komputery wyjątkowo, gdyż ułatwiają im one żmudną ręczną pracę. Narzędziem stricte biurowym, które miało od początku służyć jako ułatwienie dla nich jest pakiet Microsoft Office. Co to jest Microsoft Office? To pakiet kilku poręcznych programów, które znacznie ułatwiają pracę biurową, czyli: arkusz kalkulacyjny Excel, Microsoft PowerPoint – czyli program do prezentacji, Microsoft Word czyli edytor tekstu, Microsoft Publisher (do tworzenia aplikacji prasowych), Outlook Express – czyli program do odbierania maili, oraz kilka innych, bardziej specjalistycznych aplikacji. Dzięki nim praca osób zajmujących się sprawami biurowymi stała się o wiele łatwiejsza. Arkusz kalkulacyjny ułatwił pracę wielu księgowym na całym świecie. Nie da się ukryć, iż pakiet Microsoft Office zdominował niemal całkowicie rynek światowy w dziedzinie oprogramowania biurowego.

Wiele firm miałoby trudności w pracy i nie jest wstanie wyobrazić sobie codziennego działania bez Microsoft Office. Inne programy innych firm nie radzą sobie z plikami zapisanymi w formatach Office – takimi, jak .doc, czy .xls. Ostatnią silną konkurencją dla pakietu Microsoft Office jest darmowy Open Office, który radzi sobie z obsługą formatów Microsoft. Dodatkowo do cech opisujących, co to jest pakiet Microsoft Office, należy wliczyć jego celę- jest to bowiem pakiet, za który trzeba zapłacić w zależności od przeznaczenia (użytek firmowy / prywatny) i wersji od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym odtworzyć flv?

    FLV (skrót od Flash Video) to rodzaj plików wideo, stworzony przez Macromedia, a rozwijany obecnie przez Adobe Systems.

  • Co to jest matryca?

    Matryca to ogólne określenie urządzenia, z którego wykonuje się kopie. W niniejszym artykule interesować nas będzie matryca w aparatach cyfrowych.

  • Co to jest folder?

    Odpowiedź na pytanie "co to jest folder?" jest bardzo prosta. Otóż folder pojawił się po raz pierwszy wraz z systemem Windows 95 i jest on katalogiem, który jest zawsze częścią graficznego interfejsu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Microsoft Office?