Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Microsoft?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:01, ilość odsłon: 1406

Microsoft to jedna z największych firm zajmujących się technologią informatyczną, przez wiele lat prowadzoną przez Billa Gatesa.

Człowiek ten całkowicie zrewolucjonizował pojęcie komputera osobistego. Mimo, że Microsoft zaczynał jako grupka młodych wielbicieli elektroniki i nowych technologii, obecnie jest on firmą znaną każdemu za sprawą oprogramowania obecnego wręcz na każdym kroku.
Bill Gates i jego współpracownicy stworzyli zarówno system operacyjny DOS, jak i w listopadzie 1985 przedstawili całemu światu nakładkę graficzną do niego – Microsoft Windows 1.0. Pomysł tego oprogramowania jest banalny i opiera się na otwieraniu każdej aplikacji w osobnym oknie. Microsoft stworzył ponadto naj popularne programy biurowe na każdy komputer osobisty: arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel, program do tworzenia prezentacji Microsoft Power Point, system pocztowy Microsoft Outlook oraz najsłynniejszy chyba spośród swoich produktów – Microsoft Word.
To Microsoft umożliwił traktowanie komputera jak prywatnego biura: pliki połączył w foldery, a program Word wyparł inne edytory tekstu, oraz maszyny do pisania. Microsoft urósł w potęgę dzięki sprzedawaniu swojego oprogramowania komputerom produkowanym na licencji IBM. Prawdopodobnie nasze prywatne, domowe komputery działałyby zupełnie inaczej, gdyby nie wynalazki Microsoftu. Zyski czerpane z licencji na te programy są wprost nie do wyobrażenia. Można się dalej pytać, co to jest Microsoft. To firma, która przez wiele lat postrzegana była i nadal jest jako monopolista na rynku komputerowym, to także producent konsol Xbox, konkurencyjnej dla Playstation. Jest to firma, która podłożyła największe podwaliny pod rozwój współczesnej informatyki i komputeryzacji.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zostać informatykiem?

    Ponieważ rynek IT jest jedną z najbardziej obiecujących dziedzin, które ostatnio się rozwijają, kierunek informatyczny jest jednym z najczęściej obleganych przez maturzystów, a spowodowane jest to wieloma względami.

  • Co to jest freeware?

    Przeglądając strony naszego wortalu można natknąć się nieraz na określenie „freeware”. Skąd wzięło się to słowo i co ono oznacza?

  • Odtwarzanie .vob - jaki program użyć?

    Pliki z rozszerzeniem .vob to format konteneru dla płyt DVD. Zawiera w sobie wideo, audio, napisy, menu i zawartość panelu nawigacyjnego w jednym miejscu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Microsoft?