Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest komunikator?

Kategoria: Narzędzia, 14 czerwiec 2011, 09:24, ilość odsłon: 1182

Pojęcie komunikatora jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Ogólnie komunikator jest programem, służącym do bezpośredniego porozumiewania się osób w Internecie. Istotne jest, że komunikator działa w czasie rzeczywistym.

Oznacza to, że rozmowa pomiędzy użytkownikami odbywa się wówczas, gdy obaj użytkownicy są w danym momencie dostępni. W przeciwnym wypadku wiadomość przesłana przez jednego z nich zostanie dostarczona do drugiego, gdy ten uruchomi swój program. Istotą komunikatora jest fakt rozmawiania z jednym użytkownikiem na raz.

W Internecie użytkownicy mogą znaleźć bardzo wiele komunikatorów, które dają różne możliwości. Aktualnie rozmowy tekstowe nie są jedyną funkcjonalnością oferowaną przez komunikatory. Większość tego typu programów umożliwia już rozmowy głosowe, których jakość sukcesywnie rośnie. Na tym jednak udogodnienia się nie kończą. Coraz więcej komunikatorów oferuje również możliwość przeprowadzania rozmów wideo. Bardziej zaawansowane komunikatory głosowe pozwalają na tworzenie konferencji głosowych, jak również funkcjonalność wykonywania połączeń z telefonami (oczywiście po opłaceniu jednostek zgodnie z regulaminem).

Część komunikatorów dostępnych na rynku Internetowym nie ogranicza się tylko do jednej, własnej społeczności użytkowników. Wiele z nich pozwala na dodawanie kont i korzystania z połączeń z użytkownikami innych komunikatorów. Pozwala to na ograniczenie liczby działających w systemie operacyjnym programów. Zamiast, przykładowo, trzech uruchomionych komunikatorów, użytkownikowi wystarczy jeden, który łączy w sobie funkcjonalności wszystkich trzech. Jest to możliwe tylko w wypadku komunikatorów, o których wiadomo w jaki sposób zachodzi wymiana wiadomości pomiędzy rozmawiającymi.

Komunikatory internetowe są darmowe dla użytkowników. Każdy może sobie ściągnąć ze strony producenta taki, jaki mu najbardziej odpowiada zarówno funkcjonalnością, jak i designem. W Internecie ciągle pojawiają się coraz to nowsze wersje już dostępnych komunikatorów jak i różne nowe propozycje. Jedynym kosztem z jakim trzeba się liczyć to opłaty za połączenia z telefonami, jeśli oczywiście użytkownik potrzebuje takiej funkcjonalności.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić rozmiar setki zdjęć w minutę?

    Potrzebujesz miniaturek obrazków, a nie wiesz jak zmniejszyć rozmiar oryginalnych zdjęć? Zapraszamy do lektury porady w której opiszemy jak to zrobić i pokażemy przydatny program do przeróbki zdjęć.

  • Jak zainstalować skypa?

    Skype to bardzo popularna, darmowa aplikacja do prowadzenia rozmów audio oraz audiowizualnych z innymi posiadaczami tego programu.

  • Czym otworzyć iso?

    Pliki posiadające rozszerzenie .iso są najczęściej dość spore – mogą mieć nawet kilka GB wielkości.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest komunikator?