Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest komputer Mac?

Kategoria: Sprzęt, 19 sierpień 2011, 08:39, ilość odsłon: 7337

Komputer Mac to rodzina komputerów zupełnie innych niż PC. W niniejszym artykule postaramy się bliżej wyjaśnić, co to jest komputer Mac.

Otóż, ten typ hardware'u charakteryzuje określony design i legendarna stabilność systemu. Mac nie sprzedał licencji na swoje komputery innym firmom, zatem nie istnieje możliwość podróbek tego produktu. To rodzina komputerów, która cechuje się kompatybilnością sprzętową, programami pisanymi specjalnie dla nich, oraz specyficznym menu i klawiaturą z innymi skrótami, niż PC.

Macintoshe są ulubionym sprzętem grafików komputerowych, producentów muzycznych oraz filmowych, ze względu na wyjątkowo duże pamięci RAM – gdyż w tym sprzęcie pamięci można łączyć ze sobą, oraz wysoką stabilność systemu. Design komputerów jest bardzo charakterystyczny, gdyż każdy sprzęt Mac posiada na sobie rozpoznawalny na całym świecie znak jabłuszka i najczęściej składa się z jasnych elementów. Skróty klawiaturowe różnią się od tych na PC i klawisze funkcyjne oznaczone są symbolami graficznymi. Każdy komputer posiada swój indywidualny numer seryjny. Niestety, jedną z bardziej rozpoznawalnych cech tych komputerów jest także ich cena.

Mac to sprzęt niewątpliwie drogi, kosztujący kilka tysięcy złotych. Jego naprawa odbywać się zwykle tylko w określonych punktach serwisowych. Ponadto część gier i programów na PC nie działa na komputerze Mac, ku nieopisanemu smutkowi ich fanów. Systemy mac są dużo bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych, niż w Europie. Tak więc na pytanie „co to jest komputer Mac” można odpowiedzieć, że jest to komputer osobisty produkowany i rozwijany przez firmę Apple, będący sukcesorem komputera o nazwie Lisa (1978-1986).

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak napełnić tusz do drukarki?

    Oryginalne tusze do drukarki potrafią czasem kosztować ponad 100 złotych, jednakże wiele firm i sklepów oferuje całe zestawy do ich napełniania, za które zapłacimy nieco mniejsze pieniądze, a jakość druku pozostaje taka sama. Niektórym użytk

  • Jak zmienić adres MAC naszej karty sieciowej?

    Porada jak w prosty sposób zmienić adres MAC naszej karty sieciowej. Każda karta sieciowa ma dla siebie przypisany specjalny adres MAC. Możemy go zmienić na adres innej karty co zwiększy naszą anonimowość w czasie gdy będziemy podpięci do sieci

  • Jaki zasilacz do komputera?

    Dobry zasilacz do komputera jest rzeczą dość istotną. Jego awaria może spowodować także uszkodzenia innych podzespołów komputera, jak na przykład karty graficznej, pamięci RAM, czy nawet płyty głównej. Jak tego uniknąć? Najlepiej zainwesto


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest komputer Mac?