Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest komputer?

Kategoria: Sprzęt, 11 sierpień 2011, 08:38, ilość odsłon: 1017

W obecnym świecie komputery otaczają nas z każdej strony. Spotykamy się z nimi w domu, w pracy, wychodząc na zakupy czy do kina.

Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim ułatwianie nam naszych codziennych obowiązków, jednak tak właściwie: co to jest komputer? Posługując się czysto encyklopedyczną wiedzą można stwierdzić, iż komputer jest elektroniczną maszyną, mającą służyć do przetwarzania informacji. Podstawową umiejętnością komputerów jest możliwość przetwarzania przez nich tak zwanych programów, czyli długich ciągów obliczeń.

Przez wiele lat rozwoju najnowszych technologii komputery wyewoluowały do formy, jaką teraz możemy obserwować na naszych biurkach. Podstawowy zestaw komputerowy składa się z kilku bazowych elementów. Jest to przede wszystkim monitor, klawiatura, myszka, często drukarka oraz skaner (względnie- urządzenie wielofunkcyjne). Sercem komputera jest rzecz jasna jednostka centralna. Często posiadająca formę metalowej skrzynki zawiera w sobie wszystkie niezbędne do jej działania elementy. Jednostka centralna posiada dysk twardy, służący do magazynowania informacji. Odpowiedzialną za wyświetlanie obrazu kartę graficzną oraz generującą dźwięk kartę dźwiękową. Mózgiem komputera jest procesor, układ krzemowy odpowiedzialny za przetwarzanie informacji. To właśnie od procesora w największym stopniu zależy wydajność naszego komputera, im układ ten jest nowocześniejszy, tym wyższą mocą wykazuje się komputer.

Zastanawiając się nad tym, co to jest komputer, warto także zwrócić uwagę na różne rodzaje komputerów . Komputerem są także laptopy oraz wyjątkowo popularne w ostatnich czasach netbooki. Małe, przenośne komputery podbijają serca użytkowników swoją mobilnością oraz ogromnymi możliwościami. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez wykorzystania w nim komputerów. Zarówno w naszych domach, jak i zakładach pracy są one całkowicie niezbędne i służą nam nie tylko do załatwiania naszych codziennych spraw, ale również dostarczają wielką dawkę rozrywki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak naprawić dysk twardy?

    Twardy dysk to u 99% użytkowników najważniejszy komponent komputera. Mamy tu zapisane wszystkie istotne dane – poczynając od systemu operacyjnego, na prywatnych zdjęciach i filmach kończąc. Należy im zapewnić jak najlepszą ochronę, a w przypa

  • Jaką kartę graficzną wybrać do laptopa?

    Karta graficzna w laptopie to dość trudny temat. Musimy na nią zwrócić uwagę zanim nabędziemy urządzenie przenośne, ponieważ większość modeli posiada najczęściej zintegrowaną.

  • Co to jest tablet?

    W tematyce komputerowej często słyszymy o pojęciu "tablet". Niewielu ludzi jednak umiałoby odpowiedzieć na pytanie o to, co to jest tablet.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest komputer?