Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest iPod?

Kategoria: Sprzęt, 13 wrzesień 2011, 11:01, ilość odsłon: 906

IPod to kolejne genialne dziecko firmy Apple. Pod nazwą iPod kryją się wszystkie odtwarzacze muzyki tej właśnie firmy.

A tak dokładnie co to jest iPod? Jest to na pewno urządzenie przenośne o naprawdę dużej pojemności, które dodatkowo pełnić może funkcje dysku twardego. Lepsze z nich wykazują czas nieustannej pracy nawet do czterdziestu godzin. Czas ten może okazać się krótszy, jeżeli w czasie odtwarzania muzyki jednocześnie przeglądamy witryny internetowe. Po odpowiedzi na pytanie, co to jest iPod, trzeba wymienić formaty plików, które iPod jest w stanie odtworzyć. Są to takie formaty jak AAC, MP3, Apple Lossless, Audible oraz WAV.

Podczas gdy na początku funkcjonowania na rynku iPodów ich wyświetlacze były monochromatyczne, dziś urządzenie to może pochwalić się kolorowym wyświetlaczem. Wyróżnić można kilka rodzai iPodów. Są między innymi iPody Shuffle, Nano, Classic oraz iPod Touch, mający wśród nich najwięcej funkcji. Jeśli chodzi o budowę iPoda to jego główną zaletą jest chyba minimalizm, objawiająca się bardzo małą liczbą przycisków sterujących, przez co urządzenie to jest naprawdę łatwe w obsłudze. Kolejną zaletą jest czytelność i prostota wyświetlacza oraz charakterystyczne białe słuchawki naprawdę wysokiej jakości. Przy zakupie iPoda otrzymujemy od firmy Apple oprogramowanie, służące nam do programowania naszego odtwarzacza. Program iTunes zgrywa muzykę na iPoda, ale również umożliwia internetowy zakup plików muzycznych. To samo zrobić możemy z plikami video.

Dodatkowe funkcje, jakie spełnia iPod to odtwarzacz radia, miejsce do przechowywania masy zdjęć oraz dyktafon cyfrowy.

Inne porady z tej kategorii:

  • jaki notebook wybrać?

    Nowoczesny notebook sprawdzi się w każdym zastosowaniu. Jednak na pytanie, jaki netbook wybrać, odpowiedzieć jednoznacznie nie można. Jedni będą chcieli mieć mobilne centrum multimedialna, inni przenośny dostęp do sieci, jeszcze inni narzędzie

  • Co zrobić, gdy komputer nie wykrywa karty dźwiękowej?

    Co się może stać, jeżeli nasz komputer nie wykrywa karty dźwiękowej? Zacznijmy od sprawdzenia samego hardware’u.

  • Jak wyłaczyć dźwięk modemu?

    Prosta porada mówiąca o tym jak spowodować żeby nasz modem milczał w czasie łączenia internetem. Jeżeli cały czas korzystasz z modemu (wbrew pozorom sporo jest jeszcze takich ludzi w Polsce)...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest iPod?