Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest hp?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:02, ilość odsłon: 857

Na pewno każdy z nas miał albo ma do czynienia z urządzeniami, oznaczonymi magicznymi literkami „hp”. Co to jest hp, co oznacza ten skrót?

Otóż hp to nazwa Hewlett Packard – czyli firmy, która powstała w roku 1939 w Palo Alto w Kaliforni, i zajmowała się produkcją różnego rodzaju urządzeń technicznych. Pierwszym urządzeniem, wyprodukowanym przez Hewlett Packard, był oscylator dźwiękowy, testujący aparaturę dźwiękową.
Do momentu, kiedy zaczęto produkować komputery osobiste, HP zajmował się wytwarzaniem przyrządów elektronicznych dla producentów elektroniki i ośrodków badawczo-rozwojowych, czyli przedmiotów takich, jak: oscyloskopy, woltomierze. W początkach historii komputeryzacji hp zajęło się produkcją hardware’u, ale też i wniosło wiele w dziedzinie rozwoju tej dziedziny – gdyż wspólnie z koncernem Sony opracowało dyskietkę 3,5 calową o pojemności 1,44 MB i napęd do niej.
Prawdopodobnie to Hewlett Packard przyczynił się do rozwoju Doliny Krzemowej i stopniowej miniaturyzacji nośników informacji. W 1999 roku w firmie dokonano rozłamu na dział zajmujący się dalszą produkcją sprzętu pomiarowego oraz na same komputery. W 2002 roku Hewlett Packard połączył się z firmą Compaq, produkującą tylko i wyłącznie cały osprzęt komputerowy. Więc co to jest HP? Jest to prawdopodobnie druga największa firma na świecie, zajmująca się branżą informatyczną. Najsłynniejszym jej produktem są drukarki, uznawane za jedna z najlepszych na świecie, oraz laptopy bardzo dobrej jakości.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym jest i jak zmienić rozdzielczość ekranu?

    Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest i jak zmienić rozdzielczość ekranu? Wyjaśnijmy więc na początek, czym właściwie jest rozdzielczość ekranu w informatyce.

  • Co to jest Apple?

    Kiedy rozmawiamy o komputerach, nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie, co to jest Apple. Znak nadgryzionego jabłuszka i białej obudowy jest rozpoznawalny na całym świecie.

  • Co to jest freeware?

    Przeglądając strony naszego wortalu można natknąć się nieraz na określenie „freeware”. Skąd wzięło się to słowo i co ono oznacza?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest hp?