Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CO TO JEST HOSTING?

Kategoria: Internet, 22 czerwiec 2011, 10:04, ilość odsłon: 448

Hosting jest usługą świadczoną przez firmy, które zwykle są dostawcami usług internetowych.


Hosting jest usługą świadczoną przez firmy, które zwykle są dostawcami usług internetowych. Usługa taka polega w ogólności na udostępnieniu lub wynajęciu osobie lub firmie serwera. Serwery takie przechowywane są zwykle w serwerowni, która ma zapewnione odpowiednie zabezpieczenia, takie jak systemy przeciwpożarowe, systemy chłodzenia, alarmy.

Sytuacja przedstawiona powyżej występuje jednak głównie w odniesieniu do firm, które potrzebują dużej ilości miejsca na dysku oraz pamięci i procesora. Zwykłemu użytkownikowi wystarcza zazwyczaj wydzielona część miejsca na dysku twardym oraz dostęp do określonej ilości pamięci oraz zapewnienie dostępności procesora. Oczywiście nie można zapominać, że każdy  serwer powinien mieć dobrej jakości, stabilne i szybkie połączenie internetowe. Dzięki temu, że dla zwykłych użytkowników nie trzeba przeznaczać całego serwera, a jedynie jego część, usługi dla osób prywatnych są dostępne w rozsądnych cenach.

Zostały tutaj pominięte bezpłatne hostingi, ze względu na fakt, że zwykle nadają się do bardzo podstawowych zastosowań i pierwszej nauki. Tanie hostingi przeznaczone dla osób prywatnych w zupełności wystarczą jednak do „postawienia” ciekawej strony internetowej o swoich zainteresowaniach, czy prostego forum.


Hostingi dla osób prywatnych zwykle mają określone narzędzia, usługi czy zainstalowane technologie. Oczywiście zdarzają się takie hostingi, gdzie można poprosić o doinstalowanie niektórych komponentów lub nawet takie, gdzie użytkownik pewne rzeczy może doinstalować sobie sam. Zwykle jednak nie należą one do grona tych najtańszych.

Podsumowując hosting jest usługą, dzięki której użytkownik może opublikować swoją stronę internetową bez konieczności zakupu, konfiguracji i utrzymywania własnego serwera. Hostingi zwykle są dedykowane dla konkretnych technologii. W szczególności użytkownik nie uruchomi strony stworzonej w technologi ASP .NET na hostingu dedykowanym dla PHP.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić hiperłącze w HTMLu?

    Linki czy inaczej hiperłącza są solą stron internetowych. To dzięki nim płynnie przenosimy się z jednej strony na drugą lub przemieszczamy w tekście.

  • Jak ustawić podpis w Outlooku?

    Microsoft Outlook jest to jeden z najbardziej popularnych programów pocztowych.

  • Co to jest pozycjonowanie?

    Pozycjonowanie to działanie związane ze skutecznym wypromowaniem swojej strony internetowej poprzez umiejscowienie jej na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: CO TO JEST HOSTING?