Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest host?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 11:58, ilość odsłon: 3623

Przeglądając sieć, można się spotkać ze sformułowaniem „host”. Co to jest host?

Jest nim każde urządzenie, które jest podłączone do sieci komputerowej, które używa własnego protokołu TCP/IP. Host posiada także własny adres IP, który pojawia się w momencie połączenia z siecią, i wtedy nasz komputer – każdy, którego używamy nawet, by przeczytać te słowa – staje się hostem. Jeżeli korzystamy z internetowej sieci zbiorczej, wtedy cały węzeł jest hostem.

Zatem pytając, co to jest host, możemy odpowiedzieć, że jest to każda maszyna, posiadająca własne IP, biorąca udział w wymianie danych z siecią przy pomocy karty sieciowej. Dosłowne tłumaczenie tego wyrazu oznacza „pan domu”, „właściciel”.

Natomiast inna definicja także pomoże nam zrozumieć, co to jest host. Mianowicie każda strona internetowa znajduje się na jakimś serwerze. Hosting stron to nic innego niż „goszczenie” stron www. W pewnym sensie host jest terminem wymiennym na serwer, aczkolwiek o ile są różne rodzaje serwerów, o tyle host to serwer poświęcony tylko i wyłącznie przechowywaniem stron www, dostępnych w sieci internetowej. Wyrażenie „hosted by” oznacza, że dana domena znajduje się na serwerze zbiorczym, w Polsce na przykład hostem jest domena home.pl – i tam można założyć na płatnej domenie własną stronę www. Czym jest host i on jak działa- o tym najlepiej jest przekonać się osobiście podczas tworzenia i wysyłania danych na serwer.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przyspieszyć pobieranie plików?

    Porada mówiąca o wykorzystywaniu tzw akceleratorów pobierania. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z prędkości jaką uzyskujemy przy pobieraniu plików w czasie surfowanie po internecie możemy skorzystać z tzw akceleratorów pobierania.

  • Aktualizacja firefoxa - jak ją wykonać

    Zazwyczaj program firefox ma opcję automatycznego wyszukiwania aktualizacji, o czym nas informuje, gdy tylko „wyjdzie” jakiś dodatek czy też nowa wersja.

  • Cite html - wszystko o znaczniku składni HTML <cite>

    Na naszej stronie www znajdują się często cytaty. Czasami musimy odwoływać się do wiedzy innych i innych źródeł przy umieszczaniu treści na naszej stronie www, inaczej możemy zostać posądzeni o kradzież treści intelektualnej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest host?