Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest hamachi?

Kategoria: Pozostałe, 16 wrzesień 2011, 13:25, ilość odsłon: 1304

Zapewne niewielu ludzi wie, co to jest hamachi, i że ma to jakikolwiek związek z komputerem.

Zastanówmy się zatem nad tym pojęciem oraz tym, co ono oznacza. A więc hamachi to nic innego jak program pozwalający na bezpieczną wymianę plików pomiędzy kilkoma komputerami, które z jakichś powodów pragną stworzyć własną sieć. Wykorzystuje się do tego oczywiście internet bądź sieć LAN. Wiedząc co to jest hamachi zastanówmy się dzięki czemu taka wymiana danych jest możliwa. Hamachi wykorzystuje działanie wirtualnych połączeń VPN. Otóż komputery mające być częścią wspólnej sieci muszą posiadać wewnętrzny adres IP albo zainstalowany program firewall. Korzystanie z hamachi jest całkowicie bezpieczne i nie grozi wypłynięciem informacji na zewnątrz. Użytkownik każdego komputera współistniejącego w sieci otrzymuje swój własny kod dostępu, co gwarantuje brak możliwości dostania się do sieci osób nieporządanych.

W warunkach domowych z oryginalnej wersji oprogramowania Hamachi może korzystać szesnaście komputerów tworzących jedną wspólną sieć. Tworzy się w ten sposób pomiędzy tymi komputerami sieć lokalna, w której możliwe jest wspólne działanie na aplikacjach internetowych, wspólne uczestnictwo w grach oraz udostępnianie sprzętów takich na przykład jak drukarka pomiędzy użytkownikami. Można powiedzieć, chcąc odpowiedzieć na pytanie o to, czym jest hamachi, że będąc częścią takiej sieci za pośrednictwem hamachi, udostępniamy niektóre elementy naszego komputera innym użytkownikom. Dużą zaletą tej aplikacji jest jest prostota, przy jej instalacji nie ma nic trudnego i każdy z tym zadaniem na pewno sobie poradzi. Jeśli chodzi o konfigurację takiej sieci, to do tego wystarczy jedno kliknięcie myszką. Hamachi znacznie ułatwia życie miłośnikom sieciowych gier komputerowych, czy też osób lubiących bezproblemowo przesyłać między sobą różne pliki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak usprawnić pracę pliku wymiany? (Windows XP)

    Porada dotycząca usprawnienia pracy pliku wymiany. Jeżeli chcesz uzyskać większą wydaj­ność pracy pliku pagefile.sys możesz to zrobić poprzez włączenia opcji, która będzie go czyścić wraz z każdym zamknięciem systemu.

  • Jak dobrać słowa kluczowe?

    Słowa kluczowe to dość istotna sprawa, jeżeli mamy zamiar promować naszą stronę w sieci. Ich właściwy dobór może zadecydować o popularności bądź witryny, zaś złe dobranie może sprawić, że odbiorcy nigdy do nas nie trafią.

  • Co to jest Microsoft?

    Microsoft to jedna z największych firm zajmujących się technologią informatyczną, przez wiele lat prowadzoną przez Billa Gatesa.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest hamachi?