Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Google Earth?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 11:55, ilość odsłon: 651

Przez długi czas hitem Internetu były mapy google maps, pokazujące nasz świat z niezwykłą precyzją i ostrością, dzięki zaawansowanym technikom fotografii satelitarnej.

Zdjęcia z google maps pokazywały nasz świat z perspektywy lotu ptaka z niesamowitą precyzją i możliwością skalowania od 5 tysięcy kilometrów do 20 metrów.

A co to jest Google Earth? To aplikacja, która jest wirtualnym, trójwymiarowym globusem, z nieustannie aktualizowanymi danymi. Dzięki aplikacji Google Earth można sprawdzić nawet aktualną pogodę nad interesującym nas miejscem. Google Earth umożliwia korzystanie z opcji Street View- obserwowania danej lokalizacji z poziomu ulicy; ponadto możemy dodać własne zdjęcia z danego miejsca, gdyż Google Earth zintegrowany jest z systemem Panoramio. Ponadto każdy z użytkowników Google Earth może dodawać opisy miejsc i własne uwagi. Jeżeli pytamy, co to jest Google Earth, możemy odpowiedzieć, iż jest to jedno z najlepszych narzędzi do poznania świata bez konieczności podróżowania.

Trójwymiar zastosowany w tej technologii umożliwia lepsze zapoznanie się z tematem i pozwala na pełne zapoznanie się na przykład ze wszystkimi największymi zabytkami ludzkości. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość przeglądania archiwalnych zdjęć, na których uwiecznione są wydarzenia na świecie widziane z lotu ptaka. Mamy na przykład możliwość obejrzenia zdjęć World Trade Center w dniu 11 września 2001. Google Earth to narzędzie bardzo przydatne dla uczniów, gdyż pozwala się lepiej uczyć geografii niż tylko z papierowych map.

Inne porady z tej kategorii:

  • Instalacja Joomla – krok po kroku

    Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.

  • Kodowanie znaków w HTML

    Kodowanie HTML oznacza sposób, w jaki znaki zawarte w dokumencie, będą interpretowane, czyli odczytywane przez przeglądarkę.

  • co to jest RGB?

    RGB to jeden z modeli przestrzeni barw, w którym kolory otrzymywane są poprzez nakładanie nas siebie w różnych proporcjach trzech podstawowych kolorów czerwonego (R – red), zielonego (G – green) i niebieskiego (B – blue).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Google Earth?