Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest google?

Kategoria: Narzędzia, 01 sierpień 2011, 10:39, ilość odsłon: 247

Firmę Google wszyscy kojarzymy głównie z doskonałej wyszukiwarki sieciowej. Jednak jest to zaledwie część usług, jakie oferuje ta znana na całym świecie firma.

W jej bogatej ofercie znajduje się między innymi klient poczty, przeglądarka WWW, czy nawet programy do rysowania. Oto kilka ciekawych usług firmy.

Google Chrome -  zdobywająca sobie coraz większą popularność przeglądarka stron. Szacuje się, że ma ona obecnie ponad 22% udziału na rynku, czyli co piąty internauta na świecie korzysta z niej do przeglądania stron. Jednym z jej największych plusów jest integracja z innymi usługami firmy, jak na przykład…

Gmail – bardzo popularna na całym świecie skrzynka pocztowa, która oferuje użytkownikom aż 7 GB wolnego miejsca na serwerze. Starczy to na przechowanie dziesiątek e-maili różnych rozmiarów. Dodatkowo każdy użytkownik chroniony jest skanerem oraz systemami zabezpieczającymi przed kradzieżą danych. Pocztę tą cechuje również wysoka odporność na spam.

Google Earth – to aplikacja pozwalająca nam odwiedzić wirtualnie każdy zakątek świata. Mamy tu mapę złożoną ze zdjęć satelitarnych, na której znajdziemy mnóstwo przydatnych informacji, jak na przykład hotele, nazwy ulic i dróg, a także zdjęcia z poziomu ulicy wraz z możliwością rozglądania się. Dodatkowo Ziemia to nie wszystko, co oferuje ta usługa- mamy również możliwość odwiedzenia Księżyca oraz Marsa.

Google Sketchup – jest to aplikacja do tworzenia trójwymiarowych budowli i modelowania terenu. Choć przeznaczona jest głównie dla architektów i inżynierów, to jednak każdy może z niej korzystać. I podobnie jak wcześniej wymienione usługi – jest ona za darmo. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak postępować z plikiem formatu .mpc?

    W sieci możemy od czasu do czasu spotkać pliki multimedialne, posiadające rozszerzenie .mpc.

  • Jak wykonać formatowanie tekstu?

    W popularnym programie do edycji tekstu Word (wchodzącym w skład pakietu MS Office) mamy do dyspozycji wiele różnych metod formatowania tekstu.

  • GG tuner

    Najnowsze wersje popularnego komunikatora Gadu-Gadu zostały wyposażone w wiele funkcji, które najczęściej całkowicie ignorujemy, a czasem nawet nie wiemy o ich istnieniu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest google?