Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Gadu-Gadu?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:37, ilość odsłon: 489

Polacy też mogą pochwalić się osiągnięciami na polu informatycznym. Jednym z najbardziej znanych programów do komunikacji między ludźmi na polskim rynku i przy tym darmowym, jest Gadu-Gadu.

Co to jest Gadu-Gadu? To komunikator, bardzo prosty w obsłudze. Nie trzeba szczególnie wysilać się, aby zrozumieć działanie i zasady Gadu-Gadu. Otwieramy prostokątne okienko, w którym nasi znajomi oznaczeni są przypisanym im numerem, a widzimy ich imię/pseudonim, i rozpoczynamy rozmowę.

Gadu-Gadu umożliwia wklejanie w okienko rozmowy pliku ze zdjęciem, nowsze wersje posiadają także opcje rozmowy głosowej. Niemniej najbardziej popularną cechą komunikatora jest jego funkcja rozmowy tekstowej prowadzonej w czasie rzeczywistym. By w pełni zrozumieć, co to jest gadu gadu, potrzebujemy odrobinę historii. Na początku komunikacji internetowej w Polsce, bardzo popularnym sposobem rozmowy między ludźmi z odległych miast a nawet krajów był program mIRC, jednak wymagał on pewnej wiedzy od użytkownika, zanim mógł on korzystać w pełni z jego funkcji.

Gadu-Gadu powstał jako odpowiedź na mIRC dla ludzi mniej znających zaawansowaną technologię oraz mniej obeznanych w informatyce. Wystarczyło znać swój numer i swoje hasło, oraz to, by nasz odbiorca także je posiadał, i można zaczynać konwersację. Wydaje się, że w przeciągu kilku ostatnich miesięcy Gadu-Gadu stopniowo wypierane jest przez komunikator na FaceBooku.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Gadu-Gadu?