Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest fps?

Kategoria: Pozostałe, 19 sierpień 2011, 08:30, ilość odsłon: 970

Grając w gry, spotykamy się z takim pojęciem, jak fps. Co to jest fps? W dosłownym tłumaczeniu to są „frames per second”, czyli „klatki na sekundę”.

Fps jest to zatem miara częstości wyświetlania klatek w ruchomych obrazach, przewijająca się na sekundę. Czynnik ten jest stały dla programów telewizyjnych, podobnie, jeśli chodzi o filmy odtwarzane na naszym komputerze, natomiast w grach komputerowych, bądź programach graficznych, tudzież w systemach generowania grafiki czynnik ten jest różny. Wielu graczy spotyka się z nastepującą irytującą sytuacją podczas gry na serwerze: z powodu zbyt dużej liczby graczy obraz i akcje zdecydowanie się zacinają. Im niższy współczynnik fps, tym obraz jest gorszy i częściej się zacina. Przyjmuje się, że minimalne tempo, przy którym oko ludzkie zachowuje wrażenie płynności odbieranego wyrazu to 25 klatek na sekundę.

Wielu graczy, ale i osób oglądających programy bądź filmy online, stara się znaleźć sposoby zwiększenia fps, bądź oszukania jakoś oka na istniejącym i dostępnym przekazie. Aby w pełni zrozumieć, co to jest fps, powinniśmy także wziąć pod uwagę to, jak wydajność naszego sprzętu wpływa na te wartości. Im szybszy jest procesor naszego komputera, im lepsze parametry karty graficznej, tym wyższy będzie zmierzony parametr fps. Ponadto, aby nasz komputer mógł wyświetlić odpowiednio dużą liczbę klatek na sekundę, musi mieć ustawioną odpowiednio wysoką częstotliwość wyświetlania obrazu. Im wyższe ustawienia odświeżania, tym więcej klatek na sekundę może wyświetlić komputer.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Minecraft?

    Wśród graczy popularną nazwą na gry nieliniowe jest określenie sandbox, i jedną z gier typu sandbox jest gra Minecraft.

  • Jak sprawdzić wersję Bios-u? (XP)

    Prosta porada mówiąca o tym jak sprawdzić wersję BIOS-u, którą się posiada. Sprawdzanie wersji naszego Bios-u może być ważne przy dokonywaniu jego aktualizacji. Jest kilka sposobów żeby ją poznać.

  • Jak dodać czcionkę do worda

    Dowiedz się jak urozmaicić swojego worda po przez dodanie nowych oryginalnych czcionek do aplikacji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest fps?