Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest folder?

Kategoria: Narzędzia, 16 wrzesień 2011, 13:09, ilość odsłon: 2483

Odpowiedź na pytanie "co to jest folder?" jest bardzo prosta. Otóż folder pojawił się po raz pierwszy wraz z systemem Windows 95 i jest on katalogiem, który jest zawsze częścią graficznego interfejsu.

Foldery służą nam do tego, aby gromadzić w nich stworzone przez nas pliki. Każdy folder nazwać możemy według naszych upodobań, najlepiej wybrać taką nazwę, która od razu będzie sugerowała nam co jest w środku. Przykładowo jeśli chcemy stworzyć folder i umieścić w nim nasze zdjęcia z wesela, to tworzymy folder o nazwie "zdjęcia z welesa". Ułatwi nam to na pewno później znalezienie ich.

Gdy wiemy już, co to jest folder i do czego służy, zastanówmy się nad tym, jak taki nowy folder stworzyć. Jest to niezwykle proste. Wystarczy jedynie jedynie za pomocą prawego klawisza myszki kliknąć w dowolnym, nie zajętym miejscu na pulpicie naszego komputera, wybrać spośród szerego komend opcję nowy, no i później opcję folder. Nawet wybraną już przez nas nazwę folderu możemy w dowolnym momencie zmienić, również w bardzo prosty sposób. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na nazwę i wybrać opcję zmień nazwę. Tę operację wykonywać możemy dowolną ilość razy. Foldery umożliwiają nam różne operacje na nich. Możemy je kopiować, usuwać, ukrywać, żeby nie były widoczne dla innych użytkowników, czy nawet udostępniać zawartość preferowanych folderów w sieci.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje folderów. Są to foldery tymczasowe, foldery ogólne oraz foldery własne. Folder może również istnieć jedynie w sposób wirtualny i być osiągalnym jednynie w zakresie danego systemu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak postępować z plikiem formatu apk ?

    Format .apk to rodzaj formatu, jaki spotkać mogą użytkownicy systemu operacyjnego Android. To skrót od Android Package, czyli pliku instalacyjnego systemu.

  • Co to jest RAM?

    Przy omawianiu sposobu funkcjonowania komputera niejednokrotnie spotykamy się z pojęciem RAM. A więc co to jest RAM?

  • Co to jest software?

    Nieraz czytając o programach i aplikacjach, a także przeglądając artykuły dotyczące komputerów, spotykamy się z określeniem „software”. Osoby nie zajmujące się zbytnio tematem mogą nie wiedzieć, co ono oznacza, więc w tej poradzie wyjaś


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest folder?

dodał: ~grazyna , 21.09.2011

zrobilam zdjecie kamera skypa i nie moge przywrocic jej dzialania .Probowalam roznych sposobow i nic.Pomozcie