Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest FIFA?

Kategoria: Pozostałe, 01 sierpień 2011, 12:47, ilość odsłon: 528

Gry komputerowe to jeden z ważniejszych działów techniki komputerowej – niektórzy twierdzą, że rozwój grafiki i technologii w tej dziedzinie w dużej mierze zawdzięczamy coraz wyższym parametrom gier.

Rozwój tej rozrywki napędził poszukiwania coraz wyższych parametrów kart graficznych, coraz szybszych procesorów, coraz lepszych gier dźwiękowych. Natomiast piłka nożna stanowi dla wielu ludzi pasję życiową. Nie mogło zatem zabraknąć takiej gry, która umożliwiłaby bycie piłkarzem i rozgrywanie meczy na ekranie. Tu pojawia się skrót FIFA.

Co to jest FIFA? To seria gier komputerowych, które symulują mecze piłkarskie między realnie istniejącymi zawodnikami światowych drużyn. Gracz samodzielnie kompletuje składy, opierając się na rzeczywistych drużynach. Co roku wydawane są nowe, zaktualizowane do bieżących składów gry, zgodne z istniejącym rozkładem na tabelach światowych, ponadto można symulować gry o Puchar Świata bądź Puchar Europy. Ponadto istnieją także takie części tej gry, które umożliwiają rozgrywanie meczy w warunkach podwórkowych, bądź też grę w Ligę Mistrzów. Gra została wydana przez amerykańską firmę Electronic Arts, a w Polsce istnieje możliwość gry Orange Ekstraklasa.

W grze ma się do dyspozycji drużyny i ligi z całego świata, które faktycznie w świecie rzeczywistym wchodzą w skład FIFA, czyli organizacji zrzeszającej federacje piłki nożnej. Większość fanów sportu, wiedzących, co to jest FIFA jako organizacja, z dużą przyjemnością oddaje się granie w tę grę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest programowanie równoległe?

    Wśród programistów istnieje termin zwany „programowaniem równoległym”. Cóż oznacza to dziwne określenie? Oznacza ono napisanie programu w ten sposób, aby można było go uruchomić na wielu procesorach jednocześnie.

  • Jak umieścić znak wodny na zdjęciu?

    Mały i dyskretny znak wodny umieszczony na zdjęciu, jest najlepszym sposobem na zapobiegnięcie bezprawnego kopiowania i powielania naszych zdjęć.

  • Jak zmienić literę dysku (Win XP)?

    Przykład na zastosowanie narzędzia "Zarządzanie dyskami". Jeżeli chcemy zmienić literę jakiegoś dysku (niestety porada nie dotyczy dysków systemowych i rozruchowych!) możemy posłużyć się narzędziem o nazwie "Zarządzanie dyskami".


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest FIFA?