Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest fan page?

Kategoria: Internet, 16 wrzesień 2011, 09:57, ilość odsłon: 4085

W dobie, kiedy Facebook znany jest niemal każdemu użytkownikowi wirtualnej sieci, wielu z nich ma na nim swoje profile.

Jednak nie wszyscy z nich zetknęli się do tej pory z terminem fan page, choć pewnie większość z nich go nieraz widziała. Co to jest więc owy fan page i dla kogo jest przeznaczony? Otóż fanpage stworzony został z myślą o promowaniu różnych marek, czy konkretnych produktów, polityków, artystów, i wszystkiego co w wymiarze społecznym jest w większym czy mniejszym stopniu popularne. Istnieje to po to, aby pomóc zaistnieć w świadomości użytkowników facebooka, aby się reklamować.

Inaczej fan page nazwać możemy profilem publicznym, ponieważ promuje on to, co w jakikolwiek sposób publiczny. Tak więc jest to niejako sposób na promowanie przez marketingowców swojej marki, wykorzystując do tego profil społecznościowy, na który codziennie loguje się niezliczona ilość internautów. Całe to zjawisko zwane jest coraz częściej marketingiem społecznościowym. Fan page jest tak jakby platformą, poprzez którą konkretna marka może komunikować się z zainteresowanymi użytkownikami. Może ona tam publikować ważne dla nich informacje dotyczące marki oraz przez to pozyskiwać nowych zainteresowanych. Czy różni się fan page od typowej strony internetowej? Otóż stanowi on w pewnym sensie platformę wymiany informacji, w którą zaangażowane są obydwie strony. Marka angażuje użytkowników facebooka poprzez organizowanie rozmaitych konkursów, w których do wygrania są oczywiści produkty tej marki, lub angażuje użytkowników do promowania ich strony poprzez polecanie jej swoim znajomym.

Facebook organizuje wiele rankingów, w których wybierane są na przykład najbardziej popularne profile fan page. Wciąż obserwuje się tendencje wzrostowe w obszarze pojawiania się coraz to nowych profili fan page, co pokazuje, że są to strony niezwykle popularne i najprawdopodobniej skuteczne dla ich założycieli i deweloperów.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest fan page?