Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest facebook?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 11:32, ilość odsłon: 821

Facebook to sieć społecznościowa, założona w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. Pierwotnie powstała na zasadzie serwisu, oferującego możliwość wymiany informacji i zdjęć między ludźmi, którzy znali się ze szkoły.

Projekt stał się hitem w przeciągu kilku miesięcy. Początkowo wszyscy zastanawiali się, co to jest facebook, ale na obecną chwilę trudno wyobrazić sobie świat bez tego narzędzia. Mały pomysł rozrósł się do takich rozmiarów, że stał się być może najważniejszym narzędziem komunikacyjnym na świecie.

Facebook to platforma rozrywkowa, miejsce, gdzie poznają się ludzie, a także miejsce, gdzie wymienia się informacje, zdjęcia, komunikuje z ludźmi z całego świata. Na pytanie „co to jest facebook” nie jest łatwo odpowiedzieć jednym bądź w kliku zdaniach, gdyż jest to już fenomen kulturowy, a znaczek „like” stał się przebojem. Dzięki facebookowi nastąpiło przeniesienie elementów świata wirtualnego do realnego i często słychać „widziałem to na facebooku”. Swoje profile mają tam zarówno ludzie prywatni, jak i osoby publiczne.

Na facebooku można być fanem jakiejś osoby, zespołu, filmu, książki, czynności, nawet jedzenia... To bardzo popularne narzędzie pomaga ludziom zaprezentować swoją osobowość całemu światu, a ponadto umożliwia zachowanie swojej prywatności na wiele sposobów i pokazanie innym ludziom dokładnie pokazanie tego, co chcemy im zaprezentować. Facebook to też największa baza danych osobowych na świecie. jednej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Podstawy baz danych SQL

    SQL –(ang. Structured Query Language, pol. Strukturalny Język Zapytań) służy do pracy z bazami danych.

  • Mozilla Firefox czy Internet Explorer?

    Każda osoba używająca Internetu dobrowolnie (lub nie) korzysta z jakiejś przegladarki internetowej. Na rynku dostępnych jest kilka produktów umożliwiający korzystanie z internetu, jednak w zasadzie na rynku liczą się dwaj gracze – Mozilla Fire

  • CO TO JEST JOOMLA?

    Joomla jest powszechnie stosowanym systemem do zarządzania treścią CMS, który jest rozpowszechniany na zasadach wolnego oprogramowania


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest facebook?