Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest emule?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:18, ilość odsłon: 425

Spośród narzędzi do ściągania plików, jednym z najstarszych dostępnych w sieci jest eMule. Ten system wymiany plików powstał już w 2002 roku.

Co to jest eMule? To program oparty o technologię peer to peer, stanowiący konkurencję między innymi dla eDonkey. Klienci tego programu mogą wymieniać się bezpośrednio między sobą zasobami oraz mają możliwość szybkiego odzyskiwania danych. Ponadto istnieje możliwość udzielania kredytów klientom, którzy mają najwięcej udostępnionych plików. Jak wyszukujemy pliki? Wpisujemy w odpowiednie okienko słowo kluczowe i wciskamy „Wyszukaj”. Jeśli ustawimy wyszukiwanie lokalne, przeszukany zostanie tylko lokalny serwer, do którego jesteśmy podłączeni, i szukanie trwa krótko, ale ta opcja zwraca zwykle dużo mniejsze rezultaty. Jeżeli ustawimy wyszukiwanie globalne, proces szukania będzie wolniejszy, ale na pewno da więcej wyników. Należy pamiętać, iż może zdarzyć się, że niektórych odpowiedzi możemy nie znaleźć, gdyż część serwerów zwyczajnie nie odpowiada na przykład na hasło „mp3”. Emule przesyła dane w postaci skompresowanej, co umożliwia szybszy ich przekaz.

W najnowszej wersji programu istnieje możliwość blokowania wadliwych numerów IP, które nie udostępniają danych. Emule może być uruchomiony przez użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami, a także umożliwia inteligentne wyłapywanie błędów w ściąganych plikach – błędna część jest uzupełnienia z innego źródła, dzięki czemu plik nie musi być ściągany od nowa. Inną ciekawą cechą, bardziej dokładnie wyjaśniającą, co to jest Emule, jest także jego stabilność. Niemniej jednak w zakresie pobierania plików (szczególnie z filmami) na zasadach p2p eMule wydaje się zdecydowanie odstawać od niezwykle popularnych dzisiaj torrentów.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest emule?