Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest emulator?

Kategoria: Narzędzia, 17 sierpień 2011, 13:28, ilość odsłon: 1295

Czy jesteśmy miłośnikami gier, które rządziły automatami w salonach gier w latach 80? Jeżeli tak, to powinniśmy zapoznać się bliżej z emulatorami.

Co to jest emulator? Jest to system, który symuluje działanie starych urządzeń na nowym komputerze. Jeżeli lubimy stare gry, które kojarzą się nam z młodością lub dzieciństwem, możemy je uruchomić na Windowsie emulator Amigi bądź Commodore, a także emulatory gier takich, jak MAME, PinMAME, Nintendo i inne.

Ponieważ oprogramowanie istniejące w tamtych systemach jest mocno nieadekwatne względem aktualnego, niektóre fragmenty gier nie są dokładnie tak idealnym odwzorowaniem pierwowzoru, jak byśmy chcieli, ale i tak nie można narzekać. W celu odpalenia emulatora na naszym komputerze, potrzebujemy często obrazu dyskietki bądź płyty, naśladującego oryginalną dyskietkę bądź płytę z emulowaną przez nas grą bądź systemem. Emulowanie może mieć miejsce nie tylko na PCtach, ale i na konsolach, na których możemy odtwarzać gry z automatów.

Nie istnieje niestety na razie możliwość emulacji na PC gier z Playstation bądź XboXa. Najczęściej są to programy całkowicie darmowe, tworzone przez miłośników starych gier i starych, nieistniejących już urządzeń. Dodatkowo dodać należy, że emulatory mogą także naśladować poszczególne funkcje oprogramowania, niedostępne w samym systemie, na przykład emulować można karty dźwiękowe. Oto najprostsza odpowiedź na pytanie o to, co to jest emulator.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest folder?

    Odpowiedź na pytanie "co to jest folder?" jest bardzo prosta. Otóż folder pojawił się po raz pierwszy wraz z systemem Windows 95 i jest on katalogiem, który jest zawsze częścią graficznego interfejsu.

  • Prezentacje PPS

    Prezentacje .pps to prezentacje powstałe przy pomocy programu Microsoft Power Point. Ze względu na łatwość tworzenia są one dość popularne i możemy spotkać je zarówno w sieci na darmowych tronach, jak i też otrzymać np. w pracy.

  • Skaner- rodzaje, działanie, definicja

    Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie co to jest skaner i jak działa, to jest to, jednym słowem, urządzenie działające odwrotnie do drukarki.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest emulator?