Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest email?

Kategoria: Internet, 16 wrzesień 2011, 09:42, ilość odsłon: 1099

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez możliwości wysyłania wiadomości drogą interenetową.

Działalność większości firm oparta jest właśnie na tego typu działaniach, a także prywatni użytkownicy internetu na codzień korzystają z tej usługi. Każdy więc, kto ma styczność z Internetem, powinien znać dobrze odpowiedź na pytanie, co to jest email. Jeśli jednak znajdzie się osoba, która nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, poniżej znajdzie on odpowiedź na pytanie o to, co to jest email.

Otóż email, a właściwie skrzynka email, to wirtualna skrzynka pocztowa, w której znajdują się wysłane do nas elektronicze listy, czyli maile (mejle) oraz z której my możemy tego typu list wysłać. Za pośrednictwem skrzynki e-mail możemy korespondować z ludźmi z całego świata pod jednym jedynym warunkiem - oni także posiadać muszą dostęp do Internetu oraz założoną skrzynkę elektroniczną. Taką skrzynkę zakładamy na wybranej przez nas domenie, wymyślamy odpowiednią dla nas nazwę (najczęściej jest to nasze imię i nazwisko połączone z nazwą wybranej przez nas domeny), rejestrujemy się na danej stronie internetowej i w taki sposób mamy już swoją własną elektroniczną skrzynkę. Czym różni się elektroniczna skrzynka od wysyłania listu zwykłą poczta? Cóż, zalety jej są niezliczone, jednak do najważniejszych z nich zaliczyć można na pewno szybkość, z jaką nasz email wędruje do swojego odbiorcy. Trwa to z reguły do zaledwie kilku minut. Zazwyczaj trwa to kilka sekund. Kolejną zaletą poczty elektronicznej jest fakt, że w emailu wysyłać możemy nie tylko wiadomości tekstowe, ale także różnego grafikę oraz pliki audio czy wideo.

Jeśli nie chcemy korzystać ze stron internetowych oferujących usługę poczty elektronicznej, możemy na swoim komputerze zainstalować taki program jak Microsoft Outlook Express, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z naszej skrzynki email bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zablokować dostęp do danej strony www?

    Prosty sposób na ograniczenie dostępu użytkowników naszego komputera do wybranych stron www. Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfi

  • Co to jest DHCP?

    W technologii internetowej, jak i w nowych technologiach ogólnie spotykamy wiele skrótów, które nie mówią nam wiele.

  • Znacznik abbr w HTML

    Znacznik abbr w HTML służy do zaznaczenia skróconych form wyrazów, takich jak np. "nr" (skrót od słowa numer) czy "inż." (skrót od słowa inżynier).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest email?