Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest drukarka?

Kategoria: Sprzęt, 18 sierpień 2011, 13:06, ilość odsłon: 1420

Pytanie co to jest drukarka i jakie są jej podstawowe rodzaje często gości na forach internetowych.

Otóż drukarka jest to urządzenie, które po uprzednim podłączeniu do komputera pozwala nam na przeniesienie tekstu lub obrazu z plików komputerowych na papier lub inne płótno. Większość drukarek stworzona jest do pracy z komputerem, istnieją jednak również drukarki z przeznaczeniem do drukowania zdjęć, poprzez podłączenie ich do aparatu cyfrowego. Drukarka po prawidłowym podłączeniu jej do sprzętu komputerowego zaznacza swoją obecność poprzez sterownik drukarki w systemie operacyjnym.

W momencie, w którym jasne staje się, co to jest drukarka, warto również poznać jej podstawowe rodzaje. Są to: drukarki igłowe, drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Drukarka igłowa, zwana również drukarką mozaikową, jest to drukarka działaniem przypominająca maszynę do pisania, ponieważ wykorzystuje taśmę barwiącą. Niegdyś była ona niezwykle popularna ze względu na niezwykle niskie koszty eksploatacyjne. Kolejny rodzaj drukarek to tak zwana drukarka atramentowa. Jest to obecnie najpopularniejszy z typów drukarek, w swoim działaniu wykorzystujący miniaturowe plamki atramentowe, tworzące na papierze odbicie tego co widzimy na komputerze. W porównaniu do drukarek igłowych, koszt ich eksploatacji jest znacznie większy, ze względu na wysoką cenę tuszu. Wreszcie ostatnim, najnowszym typem drukarki jest drukarka laserowa, która działa poprzez wykorzystanie pracy tonera i światła laserowego odpowiednio wchodzących w reakcje. Jest to najbardziej wydajny typ drukarek.

Po przeczytaniu tego opisu odpowiedź na pytanie, co to jest drukarka, nie powinna już stanowić problemu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak połączyć dwa komputery?

    Połączenie dwóch komputerów to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy duże ilości danych do przerzucenia lub też chcemy pograć z kimś w gry multiplayer. Aby tego dokonać, musimy mieć kabel cross-over.

  • Ustawienia karty dźwiękowej w Windows Vista

    Porada dotycząca bardziej zaawansowanych opcji odtwarzania dźwięku w Windows Vista. Zaawansowane ustawienia dotyczące karty dźwiękowej znajdują się w Viście w innym miejscu niż miało to miejsce u jej poprzednika, Windows XP.

  • Jak wyłaczyć dźwięk modemu?

    Prosta porada mówiąca o tym jak spowodować żeby nasz modem milczał w czasie łączenia internetem. Jeżeli cały czas korzystasz z modemu (wbrew pozorom sporo jest jeszcze takich ludzi w Polsce)...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest drukarka?