Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest download?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:30, ilość odsłon: 6937

Kiedy rozpoczynamy przygodę z pobieraniem z sieci internetowej muzyki i filmów oraz innych w pełni legalnie krążących materiałów z sieci, wskazane jest, abyśmy zapoznali się z terminem download.

Co to jest download? To nic innego, jak ściąganie plików. Pliki można ściągać w bardzo różny sposób. Pierwszą metodą jest bezpośredni download z sieci, wtedy postęp ściągania widoczny jest w okienku z napisem „trwa pobieranie”. Postęp pobierania widoczne jest w procentach. Drugim sposobem na download jest używanie odpowiedniego serwera, na przykład z muzyką, z którego za opłatą ściągamy pliki na nasz komputer. Kolejny sposób to pobieranie poszukiwanych przez nas danych z serwerów takich, jak megaupload, hotfile, mediafire... W takim przypadku materiał ściągany przez nas jest spakowany, najczęściej jako zip, i musimy go rozpakować. Kolejną formą downloadu jest pobieranie z sieci p2p przy pomocy programów takich, jak emule, ares czy bit torrent. Tam postęp naszego ściągania śledzony jest na pasku i też podawany w procentach.

Każdy download można ustawić pod tym względem, że my decydujemy o tym, gdzie chcemy umieścić pobrane pliki, my także ustawiamy limity i ilość pobranych plików w jednym czasie. Odpowiedź na pytanie o to, co to jest download, może brzmieć następująco: download to pobieranie z sieci danych i zapisywanie ich na dysku twardym naszego komputera.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest download?