Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest czat?

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 11:46, ilość odsłon: 2344

Obecnie świat internetowy daje nam mnóstwo możliwości kontaktu z innymi ludźmi.

Bez wychodzenia z domu możemy nawiązać mnóstwo kontaktów- wszystko dzięki postalom społecznościowym, e-mailom, ale również czatom. Co to jest czat? Otóż, aby odpowiedzieć na pytanie o to, czym jest czat, warto odwołać się do etymologii tego słowa. Słowo czat pochodzi z angielskiego i oznacza tyle co rozmowa, pogawędka. Czat internetowy jest to internetowy sposób na porozumienie się drogą sieciową z innymi osobami zalogowanymi w sieci. Czat to usługa, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajduje. Jedynym warunkiem możliwości czatowania jest dostęp do sieci.

Teraz, gdy wiadomo już co to jest czat, warto rozważyć wszystkie jego zalety. Po pierwsze daje nam on wspaniałą możliwość kontaktu z ludźmi bez wychodzenia z domu. Wystarczy zalogować się na swój profil, i natychmiastowo otrzymujemy możliwość czatowania z innymi internautami. Adekwatnie do naszych oczekiwań możemy wybrać sobie do czatowania osobę z pobliskiego miasta, lub odwrotnie - porozmawiać z kimś z drugiego końca Polski. Również jeśli chodzi o tematykę rozmów, czy wiek naszych rozmówców czat daje nam możliwość dokonania wyboru. A to wszystko dzięki istnieniu podziału czatu na tak zwane pokoje, do których można się logować w zależności od preferencji. Kolejną zaletą czatowania jest anonimowość. Twoją tożsamość osoba po drugiej stronie może poznać tylko i wyłącznie z twojej dobrej woli. Jeśli mamy na to ochotę, możemy pozwolić naszemu rozmówcy na zobaczenie nas - jednocześnie zobaczyć możemy naszego rozmówcę. A to wszystko za pomocą kamerki internetowej, którą za naprawdę niewielkie pieniądze dostać możemy w pobliskim sklepie internetowym. Gdy wiemy już, co to jest czat, nie pozostaje nic innego niż zalogować się i czatować do woli!

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić stronę html?

    Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.

  • Jak uzyskać efekt przeźroczystości za pomocą arkuszy CSS?

    W tym artykule spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie jak uzyskać efekt przeźroczystości za pomocą arkuszy CSS.

  • Google i znaki zastępcze

    Jak stosować znaki zastępcze w wyszukiwarce Google? Żeby przekonać się jak pożyteczne mogą być znaki zastępcze możemy wykonać prosty eksperyment. Wystarczy w polu wyszukiwania Google wpisać następującą frazę­..


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest czat?