Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest bot?

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:50, ilość odsłon: 1187

Jeżeli ktoś jest fanem teorii o sztucznej inteligencji, to być może odnajdzie jej początki w pewnym wynalazku, który zastępuje człowieka w świecie wirtualnym.

Zadajmy sobie następujące pytanie: co to jest bot? . Pierwsze boty powstały w sieci IRC (internet relay chat), aby pilnować porządku pośród użytkowników czatu, ale miały też i inne funkcje – witały użytkowników wchodzących na kanał, zmieniały kolory pseudonimów, podawały statystyki, oraz wykonywały inne przydatne funkcje. Stopniowo jednak boty zostały wprowadzone także i do gier online, czyli użytkownik mógł zostawić w grze swoją postać, która brała udział w rozgrywce pod nieobecność człowieka przed komputerem.
Innymi botami, z którymi mamy styczność, są boty informacyjne na Gadu-Gadu, które mogą udzielić nam odpowiedzi na proste pytania dotyczące pogody, mogą podać horoskop dzienny lub też przetłumaczyć nam żądane frazy z obcego języka.
W sieci można się natknąć też na określenie złego bota. Co to jest bot zły? To program, bądź komputer nakierowany na wyrządzanie szkód w komputerach innych użytkowników. Złe boty rozsyłają spam, wirusy i programy do odbiorców adresów mailowych wykradzionych bądź znalezionych w Internecie, ponadto umożliwiają wykradanie osobistych informacji, ataki na systemy komputerowe oraz umożliwiają automatyczne klikanie na reklamy w celu szybkiego zarobku. Jedynym sposobem, aby ustrzec się przed nimi, jest logowanie w bezpiecznym trybie oraz najnowsze programy antywirusowe.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest bot?