Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest bluetooth?

Kategoria: Pozostałe, 13 wrzesień 2011, 10:29, ilość odsłon: 4662

W temacie przesyłania plików bardzo często słyszy się termin bluetooth. Posługujemy się nim podczas przesyłania informacji z jednego urządzenia na drugie.

Większość ludzi korzysta z tego urządzenia, nie znając jednak sposobu jego działania, lub nie znając jego dokładniejszej definicji. Zapytajmy więc: "co to jest bluetooth i jak on działa?". Bluetooth jest to technologia umożliwiająca komunikację w sposób bezprzewodowy pomiędzy urządzeniami elektronicznymi różnego typu, takimi jak telefon komórkowy, komputer, laptop, palmtop i wiele wiele innych. Można zaryzykować stwierdzenie, że technologia bluetooth jednoczy wszystkie te urządzenia elektroniczne poprzez wygenerowania bezprzewodowego strumienia, umożliwiającego transfer danych z jednego urządzenia na drugie.

Po wyjaśnieniu tego, co to jest bluetooth, zajmijmy się umówieniem jego największych zalet. Z pewnością największą z nich jest brak kabla (i jakiegokolwiek innego urządzenia) łączącego ze sobą dwa urządzenia. Transfer odbywa się drogą bezprzewodową. Kolejne zalety to małe zużycie prądu oraz dosyć niska cena. Jako wadę uznać można niewielki zasięg, na jaki urządzenie może wysyłać sygnał. Oznacza to, że urządzenia uczestniczące w wymianie danych muszą znajdować się stosunkowo blisko siebie. Odpowiadając na pytanie, co to jest bluetooth, warto również skrótowo omówić jego strukturę wewnętrzną. Otóż podstawowa jednostka technologii bluetooth to pikosieć, która składa się z różnej liczby węzłów typu master oraz slave. Węzeł typu master góruje nad wszystkimi węzłami typu slave i są one od niego bezpośrednio uzależnione, gdyż tylko węzeł typu master może wysłać plik węzłom typu slave. One same nie mają mocy wysyłania danych pomiędzy sobą.

Z technologii bluetooth najczęściej korzystamy przesyłąc między sobą różne pliki tekstowe czy graficzne. W tym celu wystarczy jedynie w jednym i drugim urządzeniu zdefiniować włączenie opcji bluetooth, wybrać interesujący nas plik i rozpocząć przesyłanie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Tibia?

    Gry MMORPG – czyli Massive Multiplayer Online Role Playing Game – cieszą się niezwykłą popularnością w sieci internetowej.

  • Co to jest Nero?

    Jak przechowywać dane, które posiadamy jedynie w formacie cyfrowym? Technika bezustannie pracuje nad tym, abyśmy mogli przechowywać je na coraz mniejszych i coraz bardziej poręcznych nośnikach.

  • Co to jest FM?

    Nie każdy ma możliwość grania w piłkę nożną w życiu realnym, a na pewno mało osób może być przedstawicielem swojej ulubionej drużyny piłkarskiej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest bluetooth?