Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest avast? Zastosowanie i funkcje

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:05, ilość odsłon: 821

Programy antywirusowe są podstawowym narzędziem strzegącym nasz komputer przed wszelkiego rodzajami ataków z sieci internetowej.

Jednym z najbardziej znanych jest avast, wyprodukowany przez czeską firmę Alwil Software. Co to jest avast? To jeden z najbardziej skutecznych bezpłatnych programów antywirusowych, możliwych do pobrania z Internetu. Jego zalety znane są na całym świecie i bardzo chwalone, a wybór jego funkcji jest nader szeroki i omówimy kilka z nich.
Pierwszą ciekawą funkcją tego programu jest taka, że avast zabezpiecza przed wirusami, które mogą znajdować się na nośnikach takich, jak dyskietki bądź pendrivy. Program ten skanuje na bieżąco w czasie rzeczywistym wszystkie informacje, które docierają do naszego komputera w trakcie korzystania z sieci. Dobrym rozwiązaniem jest takie, że dla zainfekowanych plików bądź folderów posiada on system kwarantanny, czyli miejsce, gdzie są one składowane i nie tworzą zagrożenia dla komputera, a jednocześnie można z nimi pracować.
Najciekawszą opcją jest skanowanie naszej poczty, czyli sprawdzanie treści wychodzących z serwerów SMTP/POP3/IMAP. W razie zauważenia jakiejkolwiek nieprawidłowości, avast natychmiast daje znać użytkownikowi, że coś jest nie w porządku. Poza tym ten czeski program daje nam także opcję sprawdzenia bezpieczeństwa plików bezpośrednio z poziomu programu do przeglądania Internetu, czyli Internet Explorer bądź Mozilla Firefox. Jednak nie wszyscy odpowiadają dobrze na pytanie, co to jest avast. Często słychać opinie, iż bardzo często w swej nadgorliwości program ten znacznie utrudnia działanie komputera, a nawet potrafi zablokować dostęp do sieci oraz że bardzo spowalnia pracę maszyny.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest avast? Zastosowanie i funkcje