Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest Apple?

Kategoria: Pozostałe, 09 sierpień 2011, 11:00, ilość odsłon: 525

Kiedy rozmawiamy o komputerach, nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie, co to jest Apple. Znak nadgryzionego jabłuszka i białej obudowy jest rozpoznawalny na całym świecie.

Korporacja Steve’a Jobsa jest od lat stanowi konkurencję dla IBM. Obecnie najbardziej rozpoznawalnymi produktami, poza samymi komputerami Mac, są iPody, iPhony i iPady.
Firma została założona w latach 70 w Seattle, obecnie znajduje się w Cupertino w Kaliforni. Działalność rozpoczęła od produkcji komputera domowego Apple I w roku 1976. Niemniej ze względu na wysoką cenę oraz brak możliwości produkowania komputerów na licencji, grupa odbiorców jest dość zamknięta i komputery Apple, w przeciwieństwie do iPodów i iPhone, nie stały się nigdy bardzo popularne tak, jak PCty. Apple wypuściło własny system operacyjny do komputerów, mianowicie Mac OS X, posiada także własną przeglądarkę plików iTunes. W Europie Apple nigdy nie zdobyło takiej popularności, jak w Stanach Zjednoczonych, gdyż tam istnieje cała sieć zintegrowanych produktów, na przykład iTunes jest zintegrowany bezpośrednio z serwerem sklepu iTunes Store, skąd nabywa się muzykę i filmy. ITunes jest także zintegrowany z iPodem i z iPhone.
IPod stał się rewolucyjnym wynalazkiem, znajdującym masę naśladowców, gdyż połączył odtwarzacz mp3 z odtwarzaczem plików multimedialnych już w 2005 roku. Poza tym, odpowiedź na pytanie „co to jest Apple” może brzmieć, że jest to rodzina produktów o charakterystycznym designie, podobnym interfejsie, działających razem na bazie podobnych programów. Wszystkie produkty Apple mają białą obudowę i charakterystyczny interfejs, jednak ich popularność w Europie nie jest zbyt duża.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć cd z autostartem?

    Porada dla tych którzy chcą wypalić płytę z opcją autostartu. Jeżeli chcesz żeby twoja płyta uruchomiała się automatycznie po włożeniu nośnika do napędu to jest na to prosty sposób.

  • Plik dmg - czym otworzyć?

    Pliki w formacie „dmg” spotykane są bardzo rzadko, jednak aktywny użytkownik Internetu może się na nie od czasu do czasu natknąć.

  • Co to jest Minecraft?

    Wśród graczy popularną nazwą na gry nieliniowe jest określenie sandbox, i jedną z gier typu sandbox jest gra Minecraft.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest Apple?