Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Co to jest android?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 13 wrzesień 2011, 10:24, ilość odsłon: 757

Pojęcie android coraz częściej zaczyna pojawiać się w zagadnieniach komputerowych czy w reklamach telefonii komórkowych.

Wiele osób, co zresztą nie powinno dziwić, pyta o to, czym to jest android, i do czego właściwie jest nam potrzebny? Otóż, android jest to nowo powstały system operacyjny przeznaczony do instalowania w urządzeniach przenośnych. Producentem systemu android jest Google a stworzono go w oparciu o system oprtacyjny Linuxa.

Jakie są funkcje tego systemu operacyjnego? Otóż do jego zadań należy między innymi dbanie o bezpieczeństwo systemu, zarządzanie jego pamięcią oraz procesami, które wykonuje, jak również tworzy platformę łączącą sprzęt z oprogramowaniem. Gdy wiemy już mniej więcej, czym jest android, zobaczmy jakie są podstawowe cechy tego systemu. Pierwsza cecha to przyjazny interfejs ułatwiający działanie elementami systemu. Kolejna to przystosowana dla urządzeń przenośnych maszyna Dalvik oraz zintegrowana z systemem przeglądarka internetowa, zintegrowana baza danych, dobra i szybka grafika przydająca się podczas odtwarzania plików multimedialnych. W systemie android własną instalację posiada każda jedna aplikacja wirtualna. Wbudowana w system wspomniana wyżej wirtualna maszyna Dalvik tworzy pliki tak, aby zajmowały one w pamięci możliwie jak najmniej miejsca. Kolejną często docenianą zaletą androidów jest fakt, że system ten działa niezawodnie nie tylko w urządzeniach z najwyższej półki, ale również na średniej klasy urządzeniach, a baza dostępnych w nim aplikacji nieustannie się powiększa.

Wiedząc już, co to jest android, możemy dokonać świadomego wyboru systemu operacyjnego. Wszystko wskazuje na to, że warto zdecydować się na przetestowanie systemu android chociażby ze względu na masę pozytywnych opinii oraz rosnące w dużym tempie zainteresowanie tym właśnie systemem. Systemem, który od czasu jego pojawienia się na rynku, osiągnął wielki sukces i zdobył zaufanie milionów konsumentów.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak usunąć logo startowe? (Win XP)

    Jak usunąć logo naszego systemu, które pojawia się przy jego starcie? Jeżeli chcemy usunąć logo Windows XP, które pojawia się w czasie startu naszego komputera, a tym samym przyśpieszyć jego uruchomienie, możemy zrobić to w bardzo prosty spos

  • Zmiana zapomnianego hasła w Windows XP

    Bardzo przydatna porada dla osób, którym zdarzyło się zapomnieć hasło logowania do systemu Windows XP. Chyba każdemu zdarzyło się zapomnieć jakieś ważne hasło. A jest co zapominać, bo loginów, PINów i ustawień, z których codziennie korzy

  • Jak wyłączyć podpisy miniatur (Win XP)?

    Porada dla tych, którzy chcą poprawić funkcjonalność i estetykę swoich folderów ze zdjęciami. Jeżeli korzystamy z widoku miniatur i nie chcemy żeby pod nimi pojawiały się nazwy plików możemy zastosować prostą sztuczkę.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Co to jest android?