Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Cite html - wszystko o znaczniku składni HTML <cite>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:32, ilość odsłon: 474

Na naszej stronie www znajdują się często cytaty. Czasami musimy odwoływać się do wiedzy innych i innych źródeł przy umieszczaniu treści na naszej stronie www, inaczej możemy zostać posądzeni o kradzież treści intelektualnej.

Język HTML posiada specjalny znacznik służący temu celowi i jest nim właśnie znacznik cite. Jeżeli chcemy wstawić na naszą stronę odwołanie do innego źródła, ale nie dosłowny cytat, używamy znacznika html cite. Zapis wygląda następująco: <cite> inne źródło, które chcemy dać na stronę </cite>.

Znacznik ten służy dokładnie do oznaczania tytułów bądź odniesień do zewnętrznych źródeł, do których nie możemy podać bezpośredniego linku. Znacznik ten posiada atrybuty takie, jak "dir" – kierunek tekstu – czyli czy tekst ma iść od strony prawej do lewej, czy odwrotnie, "lang", czyli język, oraz "style". Czasem można mieć wątpliwości, jaka jest różnica między znacznikiem <cite> html a <q>. A jest ona istotna, mimo że wydawać może się niezbyt oczywista na pierwszy rzut oka. Znacznik <q> służy to cytowania krótkiego fragmentu tekstu, a do dłuższych cytatów należy używać znacznika <blockquote>. Znacznik <cite> natomiast wskazuje źródło jakiegoś cytatu, przytoczenia, po żadnym pozorem zaś nie bezpośredniego linka. Do tego celu służy odnośnik href.

Inne porady z tej kategorii:

  • Ramki w HTML- tworzenie, porady HTML

    Ramki w HTML można stosować w dwojaki sposób. Pierwszy, nazwijmy go klasycznym, polega na deklaracji DOCTYPE typu Frameset i utworzenie dokumentu za pomocą znaczników <frameset>.

  • Jak wykonać interlinię za pomocą arkuszy CSS?

    Tekst jest jednym z najważniejszych elementów strony internetowej. Style CSS dostarczają wiele możliwości formatowania tekstu, które w decydujący sposób wpływa na jego czytelność i wygląd.

  • co to jest SEO?

    Spróbujmy w dużym skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest SEO (ang. Search Engine Optimization)?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Cite html - wszystko o znaczniku składni HTML <cite>