Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Chłodzenie wodne komputera – wady i zalety

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:39, ilość odsłon: 1701

Szum wentylatora w każdym komputerze spowodowany jest przez obrót skrzydełek wentylatora.

W klasycznym zestawie PC nasz procesor i płyta główna chłodzone są podczas pracy powietrzem, wprawianym w ruch przez wiatraczek. Ale coraz bardziej popularną metodą stało się chłodzenie wodne komputera. Tu funkcję przekaźnika, odprowadzającego nadmiar ciepła z procesora stanowi woda. Generalnie chłodzenie wodne stosowane jest w przypadkach, gdy praca naszego komputera ma być bardziej cicha, a chłodzenie maszyny ma być stuprocentowo efektywne. Zestaw wykorzystujący wodę składa się z kilku podstawowych części: bloku wodnego, pompy oraz chłodnicy. Do tego dołączamy układ rur, zbiornik wyrównawczy (rezerwuar), ponadto wskaźniki przepływu wody oraz temperatury. Czasem wszystkie elementy znajdują się we wnętrzu komputera, czasem część musi znaleźć się na zewnątrz.

Chłodzenie wodne komputera to taka metoda, gdy woda zostaje ogrzana w bloku wodnym umiejscowionym np. na procesorze, po czym przepływa do chłodnicy w której następuje jej ostudzenie i dzięki pompce krąży w ten sposób w układzie. Zestaw do chłodzenia procesora możemy kupić, ale także możemy zamontować go samodzielnie. Niemniej pomimo ewidentnej zalety, czyli ciszy oraz mniejszego zużycia prądu, takie rozwiązanie może sprawiać problem, gdyż użytkownicy obawiają się zalania systemu komputerowego. Jeżeli chłodzenie to wykonane jest bardzo dokładnie, nie ma szansy na jakiekolwiek poważniejsze wypadki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Typy zmiennych w PHP

    W PHP występuje osiem prostych typów zmiennych.

  • Przywracanie kart z poprzedniej sesji (Firefox)

    Przydatna opcja dla wszystkich, którzy potrzebują żeby ich przeglądarka pracę od ostatnio przeglądanych kart. Na pewno każdy użytkownik Firefoxa spotkał się z sytuacja gdy przeglądarka przestała odpowiadać...

  • Jak usunąć konto pocztowe gmail?

    Porada dla tych, którzy chcą pozbyć się konta pocztowego gmail. Jeżeli chcemy usunąć konto pocztowe Gmail musimy zalogować się poprzez tą stronę i kliknąć Edytuj obok napisu Moje produkty.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Chłodzenie wodne komputera – wady i zalety