Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Centrum zabezpieczeń – jak usunąć?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 czerwiec 2011, 09:31, ilość odsłon: 2922

Centrum zabezpieczeń systemu Windows to komponent systemowy, jaki dołącza systemu operacyjnego Windows XP dodatek Service Pack 2, a wbudowany mają Microsoft Windows Vista i Microsoft Windows 7.

Jego zadanie to sprawdzanie stanu zabezpieczeń komputera. Jeśli występuje problem w zabezpieczeniach, Centrum zabezpieczeń automatycznie wyświetla "dymek" z informacją o określonym problemie i metodzie rozwiązania go. Nie każdy jednak jest szczęśliwy z posiadania tego dodatku.
Jak usunąć Centrum zabezpieczeń?

Aby całkowicie usunąć Centrum zabezpieczeń:, trzeba najpierw kliknąć START i wpisać cmd – zatwierdzamy enterem. W okienku konsoli wpisujemy cd C:\Windows\system32, gdzie C:\Windows to lokalizacja zawierając zainstalowany system. Zatwierdzamy przez wciśnięcie ENTER.

centrum zabezpieczeń

Teraz wpisujemy kolejno następujące polecenia, zatwierdzając każde naciskaniem ENTER
- takeown /f wscsvc.dll
- takeown /f wscapi.dll
- takeown /f wscui.cpl
Otwieramy ponownie START i wybieramy Wyszukaj pliki lub foldery. Wybieramy wyszukiwanie plików. Wpisujemy %systemroot%\system32. W wynikach pojawia się katalog System 32. Wchodzimy do tego katalogu i znajdujemy w nim plik o nazwie wscsvc.dll. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz Właściwości.

centrum zabezpieczeń

W nowym oknie przechodzimy do zakładki Zabezpieczenia.  W polu Nazwy grup lub użytkowników zaznaczamy Administratorzy, następnie klikamy Edytuj. Po otwarciu nowego okienka, ponownie w polu Nazwy grup lub użytkowników zaznaczamy Administratorzy i nadajemy uprawnienia zezwalające na pełną kontrolę w polu Uprawnienia dla: Administratorzy.

Powtarzamy operację nadawania uprawnień dla plików wscapi.dll oraz wscui.cpl. Zmieniamy nazwy plików wscsvc.dll, wscapi.dll, wscui.cpl w katalogu system32 odpowiednio na wscsvc.bak, wscapi.bak, wscui.bak.

Na koniec klikamy menu Start, wpisujemy services.msc, a następnie naciskamy ENTER. Teraz szukamy na liście usług Centrum zabezpieczeń. Klikamy na nim dwukrotnie i wpisujemyTyp uruchamiania wybierz Wyłączony. Klikamy przycisk OK i zamknij okno Usługi.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Centrum zabezpieczeń – jak usunąć?