Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Center html - wszystko o znaczniku składni HTML <center>

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 wrzesień 2011, 13:22, ilość odsłon: 693

Język HTML umożliwia nam stworzenie całej strony od podstaw, a zapis kodowy HTML przekłada się na zapis, jaki jest wyświetlany za pośrednictwem przeglądarki.

Przy tworzeniu strony www chcemy, aby jej zawartość znajdowała się w określonym miejscu – po prawej, lewej stronie, na dole bądź pośrodku. Znacznik <center> html wyśrodkowuje elementy znajdujące się wewnątrz tego zapisu. Znacznik ten został stworzony, aby umożliwić kontrolę nad wyrównaniem tekstu, jednak obecnie jest on rzadko spotykany, gdyż większe możliwości dają style. Dawniej zapis wycentrowanej treści w zapisie html wyglądał następująco: <center> treść </center>, ale ponieważ uważany jest za przestrzały i nie wszedł w skład specyfikacji HTML 5. Strony www starszego typu, tworzone przykładowo pod koniec lat 90 i na początku 2000, używały <center> html, ale ostatecznie został on niemal całkiem porzucony. Posiada atrybuty kierunek tekstu i kod języka. W nowszych wersjach programowania został zastąpiony przez innego rodzaju znaczniki. Więc jeśli chcemy wyśrodkować coś na stronie, lepiej jest użyć podziału strony na tabele lub divy i operować znacznikiem <div>, który służy w tym celu, wraz ze stosownymi atrybutami, które mają doprowadzić nas do osiągnięcia pożądanego efektu. Jedną z rad dotyczących znacznika "center" jest to, aby raczej starajmy się tego znacznika unikać.

Inne porady z tej kategorii:

  • Wi-Fi a Bluetooth – zasady działania i różnice

    We współczesnym świecie mamy dwie główne metody przesyłania danych między komputerem a urządzeniami mobilnymi – Wi-Fi i Bluetooth. A dlaczego nie ma jednego, uniwersalnego? Czym różni się Bluetooth od Wi-Fi? Z grubsza chodzi tu o różnice w

  • Pdm.keylogger – czy jest niebezpieczny?

    PDM Keylogger to fałszywe zagrożenie, tworzone przez szkodliwe oprogramowanie typu rougeware. Jeśli mamy tego typu szkodnika, może nam niespodziewanie wyskoczyć okienko pop-up z informację, że wykryto keylogger o nazwie PDM.Keylogger.

  • Jak uniemożliwić uruchomianie określonych programów w Windows XP?

    Modyfikacja rejestru, która zabrania użytkownikowi korzystania z określonych programów. Jeżeli chcemy uniemożliwić uruchamianie określonych programów na naszym komputerze możemy posłużyć się Edytorem rejestru...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Center html - wszystko o znaczniku składni HTML <center>