Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Caption html - wszystko o znaczniku składni HTML <caption>

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:19, ilość odsłon: 566

Podstawową składnią tworzenia stron internetowych jest HTML.

Czym jest znacznik caption html? Używamy go, gdy robimy opis nagłówkowy tabeli (należy go umieszczać bezpośrednio po znaczniku table). Znacznik ten wymaga zarówno otwarcia, jak i zamknięcia, czyli <caption> i </caption>. Posiada następujące atrybuty: "align", czyli ustawienie, określające pozycję nagłówka w stosunku do tabeli. Jeśli użyjemy "align bottom" – caption będzie się znajdował na dole tabeli, "align left" – znacznik będzie umieszczony po lewej, "align right" – caption znajdzie się po prawej, "align top" – znacznik będzie miał miejsce na górze tabeli. Innym ważnym elementem znacznika jest "dir", czyli opisanie, jak ma iść kierunek tekstu: "ltr" – tekst będzie biegł od lewej do prawej, "rtl" – tekst będzie biegł od prawej do lewej. Ponadto opisujemy tabelę znacznikiem lang, czyli język, który obowiązuje na całej stronie zapisanej w html.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jes LAN?

    LAN (ang. Local Area Network) to sieć lokalna, często nazywana również siecią wewnętrzna.

  • Bluetooth na USB – zastosowanie

    W dzisiejszych czasach coraz mniej urządzeń podłączamy do komputera przez kabel, jest to bowiem rozwiązanie dość niewygodne, zwłaszcza gdy mamy w domu np. aparat cyfrowy, telefon komórkowy, itp.

  • Import / ekspoert ulubionych stron w IE 7

    Jeżeli korzystamy z przeglądarki Internet Explorer 7 to mamy możliwość łatwego i szybkiego przenoszenia stron z zakładki Ulubione między poszczególnymi komputerami.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Caption html - wszystko o znaczniku składni HTML <caption>