Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Br html - wszystko o znaczniku składni HTML

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 13:16, ilość odsłon: 1129

We frazach w kodowaniu HTML nie wolno zapominać o tym, aby kończyć zapis znakiem zamykającym. Jednym z wyjątków od ww. reguły jest znacznik Br.

Czym jest znacznik <br> (lub <br />) składni HTML? Otóż, stosowany jest on, gdy chcemy rozpocząć nowy wers w języku HTML. Znacznik końca wiersza służy do przełamywania wiersza i przenoszenia treści do następnego wiersza bez kończenia akapitu. Nowy wiersz jest wprowadzany bez dodatkowej interlinii, w przeciwieństwie do polecenia akapitu, które wprowadza dodatkowy odstęp między dwoma akapitami z tekstem. Przeglądarka internetowa nie zobaczy nowego akapitu zrobionego przy pomocy klawisza enter. Jeżeli postawimy obok siebie więcej niż jeden znacznik <br />, możemy uzyskać większą przerwę między liniami. Samego znacznika <br /> nie widać na ekranie przeglądarki. Widać jedynie efekty jego działania, tzn. przerwy i spacje.

Bardzo istotne jest to, że znacznik <br /> HTML nie ma znacznika zamykającego! Jest jednym z niewielu wyjątków wśród znaczników w języku HTML, które występują samodzielnie. Atrybutem znacznika br jest clear="ustawienie", gdzie jako ustawienie należy wpisać: "all", wtedy nowa linia rozpocznie się w najbliższym wierszu poniżej dowolnego elementu przy obu marginesach, "left" wtedy nowa linia rozpocznie się w najbliższym wierszu poniżej dowolnego elementu przy lewym marginesie, "none" gdzie nowa linia rozpocznie się normalnie (domyślnie), "right" - nowa linia rozpocznie się w najbliższym wierszu poniżej dowolnego pływającego elementu przy prawym marginesie. <Br /> jest jednym z najczęściej występującym znaczników w składni HTML.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić forum?

    Często mamy ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami, przeżyciami czy przemyśleniami z innymi. Niestety czasami nie ma na odnajdujemy dobrego miejsce na to, aby dokonywać tego efektywnie.

  • Model kolorów RGB w kodzie HTML

    RGB (R – red: czerwony, G – green: zielony, B – blue: niebieski) to jeden z modeli przestrzeni barw wykorzystywany powszechnie we wszystkich monitorach i aparatach fotograficznych.

  • Jak zmienić IP?

    Porada na temat jak poruszać się po swoim kompie i gdzie znaleźć w panelu administracyjnym IP, w sytuacji gdy dostaniemy informację od zarządzającego siecią o jego zmianie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Br html - wszystko o znaczniku składni HTML