Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Body html - wszystko o sekcji body w HTMLu

Kategoria: Internet, 13 wrzesień 2011, 14:26, ilość odsłon: 792

Budując stronę, musimy użyć kilkunastu znaczników, bez których nie powstanie jej szkielet.

Zajmiemy się znacznikiem body html. Określa on informacje na temat strony jako całości. Znacznik body html musi się znaleźć w każdym dokumencie pisanym w tym języku. Określa on zawartą treść na naszej stronie, czyli tak zwane ciało. Dopiero po nim mogą pojawić się wszystkie inne znaczniki, które dotyczą formatowania, tekst oraz obrazki. Na jednej stronie HTML może znajdować się tylko jeden znacznik <body> i to dokładnie tuż za znacznikiem head.

Natomiast ważne jest, że po znaczniku body określa się najczęściej elementy, opisujące i dotyczące całą stronę, zmienia się je już szczegółowo tylko i wyłącznie przy wybranych jej elementach. Tak więc przy znaczniku body użyjemy opcjonalnie następujące atrybuty: bgcolor -kolor tła; background - graficzne tło strony (może nim być obrazek bądź kilkanaście obrazków połączonych w mozaikę); link = [kolor] - kolor odnośników; alink =[kolor] - kolor naciśniętych odnośników; vlink =[kolor] - kolor odwiedzonych odnośników; text =[kolor] - kolor tekstu. jak już wspomnieliśmy, każdy z tych elementów może zostać opisany osobno później, w dalszej części dokumenty i mieć przypisane inne atrybuty, ale jeżeli zostaną określone przy body html, stają się domyślne dla całego dokumentu. Ponadto mamy także standardowe opisy – dir – kierunek tekstu, style – style css.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Body html - wszystko o sekcji body w HTMLu