Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Bluetooth na USB – zastosowanie

Kategoria: Internet, 04 maj 2011, 10:22, ilość odsłon: 6275

W dzisiejszych czasach coraz mniej urządzeń podłączamy do komputera przez kabel, jest to bowiem rozwiązanie dość niewygodne, zwłaszcza gdy mamy w domu np. aparat cyfrowy, telefon komórkowy, itp.

Ponieważ do każdego posiadamy kabel, szybko gromadzi nam się ich zbyt duża ilość. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w Bluetooth na USB. To niewielki adapter, dzięki któremu nasz komputer zyskuje możliwość bezprzewodowej wymiany danych. Nie potrzebny nam do tego żaden kabel – po prostu wkładamy do gniazda USB niewielki adapter i po instalacji odpowiedniego oprogramowania oraz sterowników możemy wymieniać dane między komputerem a urządzeniem przenośnym.

Bluetooth

Warto zauważyć, ze coraz więcej producentów urządzeń mobilnych decyduje się wyłącznie na takie rozwiązanie, nie umieszczając w swoich produktach nawet gniazdka na minibus czy też USB. Doskonałym przykładem tablety czy też smartfony i nowoczesne telefony nowej generacji – jak na przykład Samsung C5350. Dodatkowo dzięki zastosowaniu Bluetooth na USB możemy zarządzać danym urządzeniem – przenosić pliki miedzy folderami, wymieniać pliki z komputerem, zmieniać dzwonki, loga, tapety, czy też dokonywać synchronizacji. Dzięki temu rozwiązaniu możemy na urządzenie pobierać aplikacje wprost z Internetu.

    Jeśli chodzi o koszt nabycia adaptera Bluetooth na USB, jest tu dość duży rozstrzał. Najtańsze można kupić już za 20 złotych, zaś najdroższe sięgają ceny ponad 150 złotych. Wszystko zależy od producenta oraz parametrów technicznych urządzenia. Jako że Bluetooth na USB to przyszłość, polecamy zaopatrzyć się w ten moduł każdemu użytkownikowi. Będzie on coraz bardziej popularny, lepiej więc zaopatrzyć się w niego na zapas. Wypada także dodać, że niektóre laptopy, a nawet komputery stacjonarne mają od razu wbudowany moduł tego typu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Br html - wszystko o znaczniku składni HTML

    We frazach w kodowaniu HTML nie wolno zapominać o tym, aby kończyć zapis znakiem zamykającym. Jednym z wyjątków od ww. reguły jest znacznik Br.

  • Jak działa Internet?

    Internet to jeden z takich wynalazków ludzkości, który zmienił wszystko – od sposobu przekazywania informacji po kontakty międzyludzkie.

  • NAJLEPSZA PRZEGLĄDARKA

    Przeglądarka internetowa jest to aplikacja, służąca do przeglądania wszelkich zasobów znajdujących się w Internecie. Na rynku dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Bluetooth na USB – zastosowanie